Решетилівські килими – яскрава сторінка духовної спадщини. Україна завжди славилася талантами, а яскрава килимова традиція принесла і примножила її славу. Дуже важливо знати культурно-мистецьку спадщину свого народу. На Полтавщині найбільш яскравого розвитку набув рослинний двобічний килим. Свої сюжети і композиції народні майстри створили, беручи натхнення від природи. Тому кожен твір по своєму прекрасний і неповторний.
З історії професії
Решетилівка – духовна скарбниця у якій зберігаються прадавні традиції і обряди. Неповторні килими лауреатів Державної премії ім.Т.Г. Шевченка, Н.Н.Бабенко та Л.С.Товстухи. Золоті руки майстрів Олександра Бабенко, Ольги та Олександра Левадних, Євгена Пілюгіна, Василя Кріля, Петра Шевчука виткали неповторні килими, на яких візерунки виграють усіма барвами веселки.
Сучасне килимарство – це «Академія Надії Несторівни Бабенко». Десятки оригінальних робіт з глибоко традиційних стилях: «Білий», «Світанок», «Дивоцвіт», «Паморозь», та інші, які демонструються у Канаді, Югославії, Німеччині, Бельгії, Москві, Києві. Килим «Древо життя» і сьогодні знаходиться у Нью-Йорку у фойє ООН, як її духовна емблема.
У 1979 році за творчість вона була прийнята до спілки художників України, стала професіональним художником- килимарем, стала заслуженим майстром творчості України, лауреатом Державної премії ім. Т.Г. Шевченка, нагороджена орденом Княгині Ольги.
Характер роботи
У майстернях ліцею за килимовими станками, за допомогою технік з килимарства і гребінки майстри виготовляють барвисті килими за ескізами досвідчених художників.
Умови роботи
У даний час майстри килимарниці працюють в текстильній промисловості. Статична робоча поза, навантаження на хребет, руки, зір.
Ринок праці
Професія «Килимарниця» дає можливість працювати творчо за індивідуальною формою організації праці, виготовляти килими і гобелени і збувати їх самому або через торгову мережу чи посередницькі організації.
Медичні обмеження
Слабкий зір, дальтонізм, захворювання верхніх відділів хребта, що обмежують рухливість кистей рук.
Вимоги до індивідуально – психологічних особливостей
Творчі здібності, розвита уява, розвита колірна чутливість, розвита дрібна моторика і координація рук, стійкість уваги, акуратність, посидючість, терпіння.
Споріднені професії – живописець.