Квіткарка – фахівець, який володіє мистецтвом виготовлення штучних квітів, букетів, різноманітних композиції із світу рослин.
Коротка історія професії
Мистецтво виготовлення штучних квітів, букетів, різноманітних композиції із світу рослин відоме дуже давно. Долучаючись до нього, люди втілювали своє бажання зберегти для нащадків шарм та неповторність оточуючої природи. Так, за наказом цариці Клеопатри в гарячих пісках пустелі консервували її улюблені квіти: лілії і лотос, щоб вони могли радувати її протягом року.
Особливо привабливо виглядають гарні та оригінальні вироби, прикрашені штучними квітами. Вони вражають своєю простотою, різноманітністю оформлення, композиційною завершеністю. І все це – витвори рук майстринь-квіткарок.
Характер роботи
Квіткарка – творча та на даний час популярна професія, яка вимагає від майстра вміння володіти навиками малюнку та живопису, основ крою, складання ескізів композицій, починаючи процес від виготовлення однієї квітки, закінчуючи творчою композицією. Самостійно виконуючи всі підготовчі та завершальні етапи, дотримуючись встановленої технології.
Умови роботи
Квіткарками можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку. Робота квіткарки в основному носить творчий та індивідуальних характер, тому останнім часом створюються приватні салони та студії по виготовленню штучних квітів, панно, композицій та ін.
Квіткарка працює з різними видами тканин та текстильною сировиною, силіконовими клеями, різного роду фарбами в приміщеннях, які оснащені відповідним освітленням.
Ринок праці
Попит на квіткарок на сучасному ринку праці є високим.
Повинен знати: технологію виготовлення та складання весільних і ритуальних виробів; правила користування сучасними інструментами; прийоми плетення різних каркасів, художнього виготовлення і оформлення виробів; властивості і види сучасних оздоблювальних матеріалів та штучних аксесуарів.
Повинен уміти: виготовляти весільні капелюшки і віночки на плетеному каркасі, ритуальні вироби (вінки, букети декоративні із штучних квітів у корзині та ін.); плетені каркаси, декоративні елементи. Складати весільні капелюшки і віночки на плетеному каркасі, складові частини ритуальних виробів.
Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.
Медичні обмеження
Квіткаркою може працювати практично будь-яка здорова людина, але недоцільно опанувати цю професію людям, які мають певні протипоказання :
- захворювання органів зору, зорові розлади (дальтонізм, зниження гостроти зору);
- захворювання хребта (сколіоз та ін.);
- захворювання опорно-рухового апарату;
- психофізіологічні захворювання;
- захворювання легень;
- захворювання шкіри (постійний фізичний контакт із фабами, розчинниками).
Вимоги до індивідуальних–психологічних особливостей
Кожна професія висуває певні вимоги до індивідуально-психологічних якостей людини. Професія квіткарки також передбачає певні риси характеру та якості, нахили, вміння: потрібно постійно думати, аналізувати, співставляти, порівнювати, мати добру уяву, не боятись експериментувати, бути творчим, наполегливим, посидючим, терпеливим.
Виготовлення штучних квітів – захоплююче заняття, яке потребує працелюбності, творчого ставлення до роботи, старанності, охайності та художнього смаку.
Спеціаліст за даною професією повинен мати такі якості: художній смак; розвинені художні здібності; розуміння художніх ефектів, наочно-образну уяву, схильність до творчості
Перспективи
Така професія передбачає відкриття власної справи, дає змогу займатися індивідуальною трудовою діяльністю, створити власне підприємство з виготовлення штучних квітів, панно, композицій.