Меню Закрити

Каппер

51225111Каппер – професіонал у спортивному беттінгу, тобто в отриманні прибутку за допомогою ставок на результати спортивних подій.

Від англ. capper – партнер в азартних іграх.

Ставки робляться в букмекерській конторі, на тоталізаторі або на біржі ставок.

Каппера також називають гандікаппером – від англ. handicap – фора (варіант ставок, при якому сили команд зрівнюються).

Особливості професії

У наші дні існує безліч букмекерських контор і тоталізаторів, що приймають ставки на спортивні змагання.

Деякі вболівальники роблять ставки, щоб надати процесу «вболівання» більше азарту. Інші намагаються на цьому заробити.

Каппери – це експерти, які не тільки професійно грають самі, але й можуть консультувати інших гравців. Вони складають свої прогнози на результат гри та діляться цими прогнозами зі своїми клієнтами, які бажають зробити ставки.

Прогноз без аналізу

Деякі каппери роблять наголос на свою інформованість і зв’язки з надійними джерелами. Вони надають відомості про так звані договірні матчі.

Однак інформація ця підтверджується не завжди. Ймовірно, тому, що справжні відомості про змову занадто дорогі, щоб ділитися ними за скромну винагороду.

Каппер розбирається в стратегії ставок, а також знає переваги та недоліки різних букмекерських контор.

Він може спеціалізуватися на певних видах спорту. Наприклад, на футболі чи на футболі та хокеї, на тенісі, на гольфі тощо.

Зараз, коли букмекерські контори працюють в Інтернеті, свої консультації каппери проводять за допомогою платної електронної розсилки.

Каппер аналізує ймовірність перемоги того чи іншого спортсмена (команди), аналізує пропозиції букмекерських контор на цей поєдинок, вибирає найпривабливіші та розсилає інформацію своїм передплатникам.

У своїх прогнозах аналітик враховує сильні та слабкі сторони спортсменів, їх психологічні особливості, фізичні можливості, нещодавні результати і навіть подробиці їхнього приватного життя.

Вірити прогнозам каппера чи не вірити – особистий вибір того, хто робить ставку. Це питання довіри. Тому каппер, який бажає утриматися у своєму бізнесі, дорожить своєю репутацією.

Робоче місце

Каппер може заробляти приватними консультаціями або працювати в спеціалізованій конторі. Наприклад, на біржі ставок.

Важливі якості

Каппер повинен цікавитися спортивними подіями не тільки як джерелом заробітку. Одного почуття обов’язку для успішної роботи буде недостатньо.

Однак, як кажуть самі каппери, для гарного результату дуже важлива відсутність емоцій. Переживання за успіх улюбленої команди заважають робити реалістичні прогнози.

Тому для успішної роботи важливо, щоб інтерес до спорту поєднувався ні з азартом вболівальника, а зі схильністю до аналізу, здатністю подивитися на ситуацію відсторонено. У каппера немає улюблених команд, але є хороша інтуїція та розуміння ситуації.

Знання та навички

Каппер повинен стежити за спортивними подіями постійно. Йому необхідне знання ситуації, подій, що відбуваються навколо спорту і спортсменів.

Де вчать

Каппером може стати як професійний спортивний коментатор (журналіст), спортсмен, так і людина без спортивного минулого – головне, щоб він володів необхідними знаннями та якостями.

 Матеріал із сайту http://trud.gov.ua