Іпполог – фахівець з вивчення коней. Вивчає анатомію, фізіологію, біологію розмноження, породоутворення коней, їх характер, звички, особливості.
Останнім часом професія іпполога стає дуже популярною.
Особливості професії
Іпполог розробляє методики і рекомендації з розведення, утримання, годівлі, поліпшення екстер’єру (зовнішнього вигляду) і використання коней. Усі коні, які утримуються на конезаводах – це продукт багатовікової селекції та відбору. Іпполог-науковець не може бути теоретиком в чистому вигляді. В процесі своєї роботи він тісно взаємодіє з кіньми, спостерігаючи і вивчаючи їх, роблячи висновки, перевіряючи на них нові методики й технології.
Професія іпполога доволі рідкісна, як і всі професії, пов’язані з кіньми. У класифікаторі робочих професій указано кілька спеціальностей з конярства: іпполог, конерозводник, наїзник, жокей, тренер коней (берейтор), інструктор верхової їзди, інструктор лікувальної верхової їзди, коваль, ветфельдшер, ветсанітар. Дві останні професії спеціалізуються на конях: тільки фельдшер-іпполог може поставити правильний діагноз коню і призначити йому адекватне лікування.
У професіях, пов’язаних з кіньми, є такий нюанс: щоб стати успішним фахівцем, з кіньми треба починати спілкуватися якомога раніше, з дитинства. Дорослій людині, яка вперше стикнулася з конем, не вдається до кінця побороти свій страх. Адже кінь, хоч вважається розумною і благородною твариною, таки непередбачуваний. Крім того, він тонко відчуває людину і буде слухатися тільки того, хто впевнено і без страху поводиться з ним. А це вміння можна виробити тільки в дитинстві.
Плюси та мінуси професії
Плюси
- Затребувана робота
- Спілкування з зарубіжними фахівцями. У конярстві широко використовується міжнародний досвід, переймають нові технології розведення та програми підготовки коней. Часто проводяться міжнародні конференції.
Мінуси
- У регіонах невисока зарплата
Місце роботи
НДІ конярства, іподроми, державні та приватні кінні заводи, ветеринарні клініки, звірівницькі господарства.
Важливі якості
- любов до тварин (конкретно до коней)
- терпіння, витримка
- відповідальність
- гарна моторика
- відмінна пам’ять
- для міжнародних контактів необхідно знання хоча б однієї іноземної мови – англійської чи французької
За міжнародними правилами до роботи з кіньми (тренінг та випробування) можуть бути допущені люди, які склали іспити й отримали документ про первинне навчання.
Оплата праці
Оплата праці іпполога та інших фахівців з конярства відрізняється надзвичайною різноманітністю в залежності від регіону, структури, в якій вони працюють, форми власності, обсягу обов’язків.
Сходинки кар’єри та перспективи
Ученим-іппологом може стати будь-який фахівець в області конярства, який багато років самовіддано і з любов’ю працює з кіньми. За умови особливого інтересу до селекції та виведення нових порід.
Матеріал із сайту http://trud.gov.ua