Меню Закрити

Іпполог

30-03-2bІпполог – фахівець з вивчення коней. Вивчає анатомію, фізіологію, біологію розмноження, породоутворення коней, їх характер, звички, особливості.

Останнім часом професія іпполога стає дуже популярною.

Особливості професії

Іпполог розробляє методики і рекомендації з розведення, утримання, годівлі, поліпшення екстер’єру (зовнішнього вигляду) і використання коней. Усі коні, які утримуються на конезаводах – це продукт багатовікової селекції та відбору. Іпполог-науковець не може бути теоретиком в чистому вигляді. В процесі своєї роботи він тісно взаємодіє з кіньми, спостерігаючи і вивчаючи їх, роблячи висновки, перевіряючи на них нові методики й технології.

Професія іпполога доволі рідкісна, як і всі професії, пов’язані з кіньми. У класифікаторі робочих професій указано кілька спеціальностей з конярства: іпполог, конерозводник, наїзник, жокей, тренер коней (берейтор), інструктор верхової їзди, інструктор лікувальної верхової їзди, коваль, ветфельдшер, ветсанітар. Дві останні професії спеціалізуються на конях: тільки фельдшер-іпполог може поставити правильний діагноз коню і призначити йому адекватне лікування.

У професіях, пов’язаних з кіньми, є такий нюанс: щоб стати успішним фахівцем, з кіньми треба починати спілкуватися якомога раніше, з дитинства. Дорослій людині, яка вперше стикнулася з конем, не вдається до кінця побороти свій страх. Адже кінь, хоч вважається розумною і благородною твариною, таки непередбачуваний. Крім того, він тонко відчуває людину і буде слухатися тільки того, хто впевнено і без страху поводиться з ним. А це вміння можна виробити тільки в дитинстві.

Плюси та мінуси професії

Плюси

  • Затребувана робота
  • Спілкування з зарубіжними фахівцями. У конярстві широко використовується міжнародний досвід, переймають нові технології розведення та програми підготовки коней. Часто проводяться міжнародні конференції.

Мінуси

  • У регіонах невисока зарплата

Місце роботи

НДІ конярства, іподроми, державні та приватні кінні заводи, ветеринарні клініки, звірівницькі господарства.

Важливі якості

  • любов до тварин (конкретно до коней)
  • терпіння, витримка
  • відповідальність
  • гарна моторика
  • відмінна пам’ять
  • для міжнародних контактів необхідно знання хоча б однієї іноземної мови – англійської чи французької

За міжнародними правилами до роботи з кіньми (тренінг та випробування) можуть бути допущені люди, які склали іспити й отримали документ про первинне навчання.

Оплата праці

Оплата праці іпполога та інших фахівців з конярства відрізняється надзвичайною різноманітністю в залежності від регіону, структури, в якій вони працюють, форми власності, обсягу обов’язків.

Сходинки кар’єри та перспективи

Ученим-іппологом може стати будь-який фахівець в області конярства, який багато років самовіддано і з любов’ю працює з кіньми. За умови особливого інтересу до селекції та виведення нових порід.

Матеріал із сайту http://trud.gov.ua