Функціональні обов’язки таких фахівців полягають в оперативній технічній підтримці користувачів, забезпеченні безперебійної роботи оргтехніки та робочих станцій. Інженери технічної підтримки здійснюють діагностику, усунення несправностей і збоїв офісного обладнання за заявками користувачів, монтаж і налаштування робочих станцій, серверів, обслуговування, налагодження та ремонт АТС та оргтехніки. Представники цієї професії також відповідають за встановлення та оновлення програмного забезпечення, адміністрування ЛОМ та серверів.
Найчастіше це робота на телефоні з періодичними виїздами на місце для виправлення помилок і збоїв в роботі устаткування.
Специфіка професії
Хороший попит на ринку праці.
Роз’їзди по клієнтах можуть дуже стомлювати.
Необхідні якості
Спокій і стресостійкість; комунікабельність. Важливе вміння розуміти суть проблеми зі слів недосвідченого користувача та здатність грамотно пояснити йому способи самостійного вирішення проблеми. Гарна дикція.
Обов’язки
Консультації користувачів по телефону, e-mail, ICQ, складання звітів; виїзд до клієнтів.
На початкові позиції в професії можуть претендувати студенти та випускники коледжів і вишів з досвідом роботи в якості інженера технічної підтримки або системного адміністратора від 1 року, причому шанс працевлаштуватися на невелику зарплату мають також претенденти, які не мають досвіду.
Молоді фахівці повинні володіти комп’ютером на рівні просунутого користувача, знати апаратну частину ПК, периферію та оргтехніку, мати навички прокладки та обслуговування ЛВС, складання та технічного супроводу ПК та оргтехніки. Інженери-початківці технічної підтримки також повинні орієнтуватися в основах побудови мереж і передачі даних, мати досвідвстановлення та супроводу програмного забезпечення, а також навички консультування клієнтів і користувачів з технічних питань.
Матеріал із сайту http://trud.gov.ua