Кажуть, що краса врятує світ… Але, мабуть, лише за умови, що ми їй допоможемо. На жаль, сьогодні ніхто не квапиться це робити. Навіть навпаки: задля швидкої наживи знищуються парки, ліси, забруднюються водойми. Ми на це дивимося й думаємо: «Мабуть, так треба». Але кому треба? Точно не нам з вами…
Можливо колись люди все-таки навчаться берегти природу. Лише уявіть собі парк або ліс навесні. Тихий шепіт листочків, аромати квітів, пташиний спів дзвенить у вишині… Дихається вільно й легко. І ніякого смороду від вихлопних газів, ніякого реву автомобільних моторів. Навкруги величний спокій і царствена краса. І господарюєте в цьому райському куточку ви… Звісно, якщо ваша професія інженер садово-паркового господарства.
Ви уявіть, наскільки б комфортніше почувалися мешканці сучасних міст і містечок, якби таких острівців природи ставало дедалі більше.
Тим, кому така картина справді гріє душу, варто детальніше ознайомитися з обов’язками інженерів садово-паркового господарства. Отже, представники цієї професії:
– проектують майбутнє садово-паркове господарство;
– планують й організовують садово-паркові роботи: доглядають за рослинами, підвищують родючість ґрунтів, оновлюють зелені насадження тощо;
– планують й організовують господарську діяльність: забезпечують ефективний продаж посадкового матеріалу; організовують будівництво й ремонт споруд господарства; укомплектовують садово-паркові служби постійними кваліфікованими робітниками; організовують виробниче навчання тощо;
– залучають громадськість до догляду за садово-парковим господарством, проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо дбайливого ставлення до природи.
Професія інженера садово-паркового господарства вимагає доброго здоров’я та гарного фізичного розвитку, аналітичних та комуникативних здібностей, творчого мислення.
Хорошими інженерами садово-паркового господарства стають люди, яким подобається вивчати інженерні та біологічні науки, а також які є шанувальниками вітчизняної та світової культури.
Навчають професії інженера садово-паркового господарства у вищих навчальних закладах за спеціальністю «Садово-паркове господарство». Тут найбільш глибоко вивчають фізику, хімію, біологію, історію України, філософію, основи економічної теорії.
Набуті знання та професійні навички інженера садово-паркового господарства можна реалізувати, працюючи на таких посадах:
- інженер по утриманню зелених насаджень,
- інженер декоративного розсадника,
- лісничий,
- інженер відділу Держжитлокомунгоспу,
- старший лаборант навчально-дослідних установ,
- керівник відділу в ремонтно-будівельних управліннях по створенню зелених насаджень, заповідниках, навчально-дослідних установах, установах Держжитлокомунгоспу.
Матеріал із сайту http://trud.gov.ua
Сповіщення:Інженер садово-паркового господарства | Proforientator.info