Меню Закрити

Інженер-проектувальник вентиляції, опалення, водопостачання та каналізації

srednij-zarabotok-v-ssha-15Особливості професії

Цей фахівець працює з системами зовнішнього та внутрішнього водопостачання, каналізації та опалення, пожежогасіння, димовидалення, підлогового опалення, вентиляції та кондиціювання житлових, громадських і виробничих будівель, а також проектує котельні.

Перераховані сфери діяльності можуть як поєднуватися в обов’язках одного фахівця, так і бути розділені (наприклад, інженер може працювати тільки з водопостачанням і каналізацією або тільки з вентиляцією).

Інженер-проектувальник розпочинає свою роботу з обстеження будівлі та складання технічного завдання, яке затверджується із замовником. Також він складає та затверджує кошторис, де враховані вартість дослідних і монтажних робіт, обладнання та матеріалів.

Далі йде розробка проекту, його графічне втілення в спеціалізованих комп’ютерних програмах. Проект обов’язково узгоджується із суміжними відділами фахівців, які працюють з цією самою будівлею, щоб уникнути неприпустимого перетину різних систем і для дотримання необхідної відстані між ними. Проект розробляється з урахуванням подальшої зручності ремонту й обслуговування всіх спроектованих каналів. Якщо проект робиться для вже побудованого будинку, то в окремих випадках може проводитися перепланування приміщень.

Готовий проект крім замовника обов’язково затверджують органи державного контролю, внаслідок чого в проект і у всю документацію вносяться зміни згідно із зауваженнями цих органів.

Потім складаються плани-графіки виконання монтажних робіт і підбирається необхідне обладнання.

У процесі втілення проекту інженер-проектувальник керує бригадою робітників (слюсарів, сантехніків та інших) і складає технічні завдання для підрядників. Він обов’язково контролює роботу всіх перерахованих вище фахівців. В кінці роботи інженер-проектувальник складає документи про виконання проекту, куди включаються всі плани та схеми.

У даній професії можливі відрядження. Зайнятість може бути як повною (п’ятиденний робочий тиждень), так і частковою. Робочий день може бути ненормованим. При повній зайнятості і широкому колі обов’язків рівень зарплати – середній і вище середнього.

Робоче місце

Інженер-проектувальник працює в офісі, а також виїжджає на обстеження будівель і споруд.

Важливі якості

Такі якості як відповідальність, уважність, пунктуальність, активність, старанність і вміння керувати людьми важливі в даній спеціальності.

Знання та навички

Даному інженеру необхідно вміння користуватися комп’ютером, володіння офісними програмами та певними спеціалізованими програмами: AutoCad, ArchiCad, MagiCad, іноді додатково потрібне знання програми Revit.

Він повинен знати всі нормативні документи зі своєї спеціалізації. А також повинен розбиратися в професійному обладнанні і бути знайомим з ринком цього обладнання виробництва вітчизняних і закордонних фірм. Оскільки робота пов’язана з виїздами на обстеження об’єктів, часто бажана наявність водійських прав. В окремих випадках також потрібні знання базової технічної англійської мови.

Де вчать

Щоб стати таким інженером, необхідно отримати вищу або середню спеціальну технічну або будівельну освіта. Також існують додаткові курси й тренінги.

 Матеріал із сайту http://trud.gov.ua