Меню Закрити

Зубний технік

31ef29ce0f0c8df0269485615b497bb7Зубний технік – це фахівець, який займається лабораторними етапами виготовлення зубних протезів і має середню медичну освіту. У завдання зубного техніка входить виготовлення зубних протезів та імплантатів, а не лікування зубів.

Ще не так давно, кілька десятиліть тому, лікування зубів було пов’язане з неприємними відчуттями й емоціями, а найпоширенішим способом вирішення проблем було видалення хворого зуба. Але протягом останніх років розвиток стоматологічної техніки, матеріалів і способів протезування зубів йшли настільки швидкими темпами, що зараз людина, не вдаючись до радикальних заходів, може знову отримати здорові зуби і красиву посмішку…

Зовнішність – це наша візитна картка. Від того, як виглядає людина, часто залежить її успіх у суспільстві. Бездоганний зовнішній вигляд підвищує самооцінку, робить людину життєрадісною, наповнює позитивними емоціями. Одна зі складових бездоганної зовнішності – білосніжний ряд рівних зубів, який робить посмішку неймовірно привабливою. Ось чому кожна людина прагне до того, щоб її зуби завжди були в порядку. Робота зубного техніка, який відновлює красу посмішки, зараз є одним з найбільш затребуваних і високооплачуваних напрямків стоматології.

Діяльність зубного техніка здійснюється в тісній співпраці з лікарем, стоматологом-ортопедом. До обов’язків останнього входить зняття зліпків із зубів пацієнта та встановлення протезів або імплантатів, підбір кольору і форми, вибір відповідного матеріалу. Зубний технік реалізує ідеї з протезування зубів спільно з лікарем і пацієнтом. Саме якість його роботи на дві третини визначає успіх протезування.

Ризики професії: Для успішної роботи зубним техніком необхідний не тільки великий досвід виготовлення зубних протезів з використанням різноманітних сучасних матеріалів. Важливою якістю є вміння досягати взаєморозуміння і йти на компроміси зі старшим за статусом колегою – лікарем-ортопедом для досягнення найкращого результату. Необхідно врахувати, що в разі невдалого протезування та необхідності переробки протеза або імплантату всі витрати зубний технік бере на себе. Тому робота з їх виготовлення вимагає уважності, детального врахування побажань клієнта та рекомендацій лікаря, вміння швидко орієнтуватися та приймати правильні рішення. Важливою є також пунктуальність у роботі, тому що своєчасне встановлення протеза може бути надзвичайно важливою для пацієнта.

Де отримати професію

Зубний технік – фахівець із середньою спеціальною освітою, отримати яку можна в медичних училищах і коледжах, а також у зуботехнічних лабораторіях і спеціальних навчальних центрах.

Матеріал із сайту – http://trud.gov.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Зубний технік | Proforientator.info

Коментарі закриті.