Меню Закрити

Єгер

20110711-ohotnik3Єгер – це спеціаліст-мисливець, який здійснює охорону мисливських угідь, доглядає тварин у заповідниках і мисливських господарствах, веде облік фауни та керує полюванням.

З історії професії

Назва «єгер» вперше зустрічається під час 30-річної війни (1618 – 1648 рр.). «Єгер» у перекладі з німецького «Jäger» означає «мисливець, стрілець». У прусській армії єгері (їх набирали з синів лісничих і мисливців) довели свою ефективність в Семирічній війні. Для дій на пересіченій місцевості потрібні були не стрункі зімкнуті лави, а невеликі загони спритних і влучних стрільців, здатних діяти поодинці. Поява єгерських військ у російській армії відноситься до 1765 року, коли граф Панін, що командував фінляндською дивізією, сформував при ній єгерський загін легкої піхоти з 300 чоловік. Згодом число єгерських частин стало поступово збільшуватися. Стрілецькі полки і батальйони єгерів існували в армії Російської імперії до 1833 – 1834 рр.

Єгерські полки славилися влучністю і були незамінні в операціях, де потрібні мобільність і відмінне знання місцевості. Традиційно вважається, що першими снайперами були саме єгері. «Гренадери і мушкетери рвуть на багнетах, – говорив Суворов, – а стріляють єгері».

Характер роботи

Передусім, на своїх угіддях єгер є першим господарем. Тобто на своїй території він повинен доглядати за звіром, стежити за полюванням у контрольних або заборонених місцях. Робота єгеря також полягає в заготівлі кормів та підгодівлі кабанів, лосів і інших диких тварин. Під час голодування вони можуть завдати шкоди людині або посівам. Селекційне видалення із популяції хворих і агресивних тварин також здійснюється єгерями. Єгер не лише веде контроль популяцій диких тварин. Робота єгеря ще здійснюється в боротьбі з браконьєрами. Він перевіряє ліцензії людей, що приїхали на полювання. Організовує безпечну і зручну обстановку для мисливців, включаючи нічліг та ін. Допомагає вигнати і відстрелити звіра.

Умови роботи

Про комфорт у роботі єгеря не може бути і мови. Це робота, в основному, в лоні природи, на свіжому повітрі. Єгер здійснює покладені на нього обов’язки на території свого мисливського господарства, заповідника, єгерського обходу, відтворювальної ділянки і т.д. (точні координати, місцезнаходження, площа підвідомчої території визначені в трудовому договорі єгеря). Як правило, чіткого графіка роботи не буває, щодня з’являються нові справи, які треба робити в різний час.

Ринок праці

На сьогодні перед мисливцями дуже гостро стоїть проблема підвищення продуктивності мисливсько-рибальських угідь. Тому, всі користувачі мисливських угідь зацікавлені в збереженні і збільшенні запасів дичини та риби, а також у проведенні всіх біотехнічних заходів.

Освітня підготовка

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження

Серцево-судинні захворювання; порушення функцій опорно-рухового апарату; зниження гостроти зору і слуху; хвороби, пов’язані з втратою свідомості.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей

Професія єгеря серйозна і вимагає від людини не тільки хорошої підготовки, а й знання біології звірів і птахів; законів і нормативних актів про відстріл і вилов дичини; правил полювання; технології і організації лісогосподарських промислів.

Вимоги до спеціаліста: любов до природи; фізична витривалість; увага; гострота зору і слуху; швидкість реакції; сумлінність; мобільність і готовність до ненормованого робочого дня; винахідливість; сміливість; рішучість.

Перспективи

Відповідно до ст. 29, 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», створення єгерської служби повинно відбуватися з розрахунку не менше як один єгер на 5 000 га лісових угідь або 10 000 га польових чи водно-болотних мисливських угідь. Професія єгеря дуже рідкісна, він може постійно удосконалювати свої професійні якості.

Споріднені професії

Мисливствознавець, лісник, робітник фермерського господарства, тваринник, кролівник, собаківник, чабан, коняр, оператор із ветеринарної обробки тварин.

1 Коментар

  1. Сповіщення:Єгер | Proforientator.info

Коментарі закриті.