Меню Закрити

Ведучий програм на радіо і телебаченні

Телеведучий – досить непроста професія, але разом з тим, дуже цікава і престижна. Уявіть собі, що вас будуть бачити і слухати мільйони людей, те, що ви будете говорити, буде впливати на думки мільйонів. Вас будуть впізнавати на вулицях і ресторанах. Заманливо, чи не так?
Але, щоб усе це здійснилося, ви повинні стати телеведучим «з великої букви». Давайте поговоримо, як цього досягти, спираючись не лише на курси телеведучих, а і на вимоги ведучих телеканалів до своїх дикторів і телеведучих.
Основні обов’язки телеведучих:
– підготувати і компетентно провести випуск програми;
– завоювати довіру і симпатію глядачів.
При цьому телеведучий повинен знати і володіти такими навичками:
– культурою мови, правильною дикцією, грамотністю мови;
– концепцією і внутрішньою політикою телеканалу;
– бездоганними зовнішніми даними;
– ідеальною грамотністю.
Телеведучий повинен завжди пам’ятати, що він є обличчям телеканалу. Тому обов’язок телеведучого – виглядати бездоганно завжди – як в ефірний час, так і поза ефіром. Телеведучий у відповіді за постійне підвищення власної кваліфікації.
Він завжди повинен бути «у формі»: працювати над своїм іміджем, зовнішністю, технікою мови і дикцією. Крім того, телеведучий повинен бути у курсі подій, що відбуваються в Україні і світі, вміти підтримати розмову на будь-яку тему.
Телеведучому потрібно добре знати теорію, якої навчає школа телеведучих, і вміти застосовувати теоретичні знання на практиці. А все інше – впізнаваність, імідж телеведучого і світської людини, до вас прийде згодом.
Радіоведучий – працівник радіопередач, свят і різних заходів. Ведучий програм радіостанції відноситься до категорії фахівців. Для кандидата важливо мати фахову освіту (наприклад, курси ведучих) і вищу освіту гуманітарного профілю (ідеальний варіант).
Радіоведучий повинен знати:
– прогресивний закордонний і вітчизняний досвід індустрії радіомовлення і проведення програм різних напрямів;
– знати перспективи розвитку радіостанції, ситуацію на ринку конкурентів;
– вміти користуватися устаткуванням, необхідним для роботи ведучого.
Обов’язки радіоведучого:
– видавати в ефір програми власного виробництва, ретрансляції, рекламні ролики, інші вставки відповідно до плану ефірної сітки;
– ведучий повинен спілкуватися зі слухачами, що телефонують у прямому ефірі, вміти підтримати розмову, виявляючи при цьому ерудицію й кмітливість;
– читати в прямому ефірі рекламні матеріали рекламодавця радіостанції;
– ведучий повинен записувати (у разі потреби) ефір, контролювати якість ефіру;
– контролювати і приймати самостійно рішення щодо виходу програм і матеріалів відповідно до ефірної сітки;
– ведучий зобов’язаний вести програми на високому професійному рівні (техніка мови, дикція, артистичність тощо).
Радіоведучі несуть відповідальність, у першу чергу, за якість своєї роботи, адже, як відомо, успіх радіостанції суттєво залежить від ведучих. І якщо вони справжні професіонали, це одразу ж позначається і на рейтингу радіостанції.
Тому завжди пам’ятайте, що стати радіоведучим – означає стати професіоналом у спілкуванні з людьми, розкрити себе як особистість, навчитися правильно говорити і найважливіше – вміти прихилити до себе кожного слухача.
Освіта
Для оволодіння професією “Ведучого програм на радіо і телебаченні” необхідна вища професійна освіта. Напрямок: гуманітарні і соціальні науки.
Спеціальність вищої професійної освіти: журналістика.
Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua