Екскурсійна справа – важливий розділ культурно-освітньої роботи серед населення. Йому понад сто років.
До кінця 1960-х рр. робота в якості екскурсовода не була професійною, вона представляла собою вид аматорських занять для груп ентузіастів. Поява нової професії пов’язана із заходами, прийнятими у 70-і роки директивними органами щодо розвитку туризму і екскурсійної справи в країні. Зміна функцій екскурсій, перетворення їх з форми відпочинку в форму культурно-освітньої роботи з населенням, сприяла підвищенню ролі екскурсоводів, подальшому становленню нової спеціальності. Екскурсовода стали розглядати як педагога і вихователя, якому довірено нести знання людям. Слово “екскурсія” походить від латинського “екскурсії”. У російській мові воно з’явилося в XIX столітті і спочатку означало “вибігання”, “військову втечу”, потім – “вилазка, поїздка”.
Характер роботи
Діяльність екскурсовода – це організація і проведення екскурсій, робота із застосуванням знань історії, культури та географії регіону, визначних місць, принципів організації та методики проведення екскурсій, теорії міжособистісного спілкування і техніки публічних виступів, а також правил першої медичної допомоги та схеми дій при надзвичайних ситуацій.
Умови роботи
Робочий день, зазвичай, проходить у русі: в ходінні по музею або в поїздках з групами. Пошуком потрібної інформації найчастіше доводиться займатися у вільний час.
Ринок праці
Екскурсовод може працювати в туристичних фірмах, музеях, тематичних фабриках (де демонструються різні народні промисли) і т.д.
Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.
Медичні обмеження
Нервово-психічні розлади, поганий слух, хвороби опорно-рухового апарату.
Вимоги до індивідуально–психологічних особливостей
Розвинені інтелект, комунікативні здібності, пам’ять. Володіння літературною мовою, працездатність, критичність мислення, аналітичні здібності, уміння виділяти головне й важливе, впевненість у собі.
Перспективи
Кар’єрний ріст – перехід на менеджерську посаду в туристичних організаціях, у перспективі можливість заснувати власний бізнес у цій сфері діяльності.
Споріднені професії
Агент з організації туризму, гід, історик, культуролог, музейний працівник, етнограф.
Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.
Сповіщення:Екскурсовод | Proforientator.info