Меню Закрити

Дизайнер-візуалізатор

yWyKMi3Rg1DY6C3Qr7Nd4g-articleВід англ. design – креслення, ескіз, задум. Візуалізація – подання проекту у вигляді зображення.

Особливості професії

Дизайнер-візуалізатор працює у сфері архітектури та інтер’єрного дизайну. Але також досить часто ця спеціальність зустрічається і в галузі графічного дизайну, особливо в студіях дизайну упаковки. Дизайнер-візуалізатор розробляє проект і, крім іншої документації і креслень, надає замовнику його візуалізацію, виконану за допомогою тривимірних програм. Ця візуалізація називається також рендером (від англ. Render – формувати зображення), а по суті являє собою низку фотореалістичних зображень екстер’єру або інтер’єру в декількох ракурсах.

Часто спостерігається поділ обов’язків: над проектом працює дизайнер, тобто фахівець, який забезпечує його художнє втілення, і візуалізатор, який технічно виконує цей проект за допомогою тривимірних програм. Також часто зустрічаються дизайнери-візуалізатори з яким-небудь ухилом: або це візуалізатори з деякими художніми навичками, або дизайнери, з навичками роботи в тривимірних програмах.

Дизайнер-візуалізатор найчастіше повинен сам, без посередництва менеджерів, спілкуватися з клієнтом для того, щоб обговорити концепцію майбутнього проекту та визначити терміни та етапи його виконання. Робота може починатися зі здійснення замірів на об’єкті. Початкові ескізи можуть бути виконані за допомогою малюнка від руки. Далі робота йде в професійних програмах, що використовуються для створення тривимірної середовища, і завершується процесом пост-обробки рендерів в Photoshop і подібних програмах. Продумується все: і загальний стиль, і дрібні деталі, і меблі, і тканини, які використовуються в інтер’єрі, і предмети декору. За необхідності виконуються проекти з переплануванням приміщення. Після завершенні проекту та затвердження його замовником, розпочинаються роботи, і на цьому етапі в обов’язки дизайнера може входити авторський нагляд, тобто виїзди на об’єкт для контролю відповідності задуманому.

Дизайнер-візуалізатор у сфері графічного дизайну та реклами підпорядковується арт-директору та працює в команді з графічними дизайнерами. При цьому, в його обов’язки, крім надання тривимірних видів упаковки, тривимірних рекламних іміджів або виставкових стендів, можуть входити також такі невеликі деталі, як створення крапель води, тривимірних іконок або якоїсь особливої, «фірмової» текстури, які згодом додаються у зображення, створені графічними дизайнерами.

Робочий день такого фахівця найчастіше представляє собою повну зайнятість з зарплатою – вище середньої.

Робоче місце

Дизайнер-візуалізатор працює в офісі, найчастіше – в студії 3D-дизайну, проектному бюро. Також він може працювати на дому, будучи позаштатним співробітником, або приватнимдизайнером-візуалізатором. Обов’язковий атрибут його робочого місця – потужна графічна станція, необхідна для роботи в професійних програмах. Буває необхідність виїздів для здійснення авторського нагляду над втіленням проектів.

Важливі якості

Важливими якостями дизайнера-візуалізатора є: чудове об’ємно-просторове мислення, креативність, почуття стилю, художній смак, інноваційний підхід до роботи, посидючість, уважність.

Знання та навички

Основні знання та навички даного фахівця – це малюнок від руки, знання художніх стилів, обізнаність у галузі сучасного дизайну та володіння такими програмами, як 3D Studio Max, V-ray, AutoCad, AchiCad, Maya, Adobe Photoshop.

Де вчать

Щоб стати дизайнером-візуалізатором, необхідно отримати відповідну освіту на факультеті дизайну інтер’єру чи архітектури. Також потрібно закінчення курсів по роботі в професійних програмах.

Матеріал із сайту http://trud.gov.ua