Меню Закрити

Друкар офсетного друкування

111Характер роботи

Кожна людина щодня стикається з роботою друкаря. Це можуть бути газети, журнали, різні рекламні брошури, буклети, календарі, наклейки тощо. Друкар бере безпосередню участь у виготовленні всієї цієї та іншої друкарської продукції. Існує багато способів друкування, кожен із них має свої особливості, які можна побачити на відбитку. Дуже важливо, щоб друкування було якісним, передавало колір, який задумав оператор комп‘ютерної верстки, дизайнер.

Офсетник друкує різноманітну поліграфічну продукцію: газети, журнали, книги, альбоми з мистецтва, ілюстрації, репродукції з музейних картин, обкладинки, етикетки, форзаци, вклейки, топографічні, географічні і спеціальні карти, ноти, плакати. Працює на однофарбових або багатофарбових плоскодрукувальних (офсетних) машинах. В обов‘язки друкаря входить повний контроль над процесом друку, своєчасне усунення браку, якщо такий є і, звичайно ж, здача замовлення в строк.

Окрім друку різної поліграфічної продукції, друкар займається післядрукарською обробкою, тобто порізкою, ламінуванням тощо. Також він готує машину до друку, контролює процес друку і займається обслуговуванням друкарської машини.

Умови роботи. Друкарі працюють в рекламних агентствах, які мають власне виробництво. Також вони можуть працювати в друкарнях і дизайн-студіях, тобто там, де є друкарські машини. На роботу можна влаштуватися і без спеціальної освіти, але лише учнем. З набуттям досвіду роботи друкар отримує розряд, який з часом може зростати. Усього розрядів вісім, з них восьмий – найвищий.

Ринок праці. На сьогодні професія друкаря затребувана. Це пов‘язано зі зростаючим відкриттям рекламних агентств, які займаються виготовленням рекламної поліграфічної продукції.

Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження:

– стійке зниження зору;

– захворювання шкіри;

– дихальних шляхів;

– центральної нервової системи;

– порушення рухових функцій;

– хвороби внутрішніх органів;

– вегетативна дисфункція.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей:

– вміння чітко виконувати роботу;

– художній смак;

– наочно-дієве мислення;

– тонке розрізнення кольору;

– поєднання високої концентрації та розподілу уваги;

– спостережливість;

– чітка координація руху рук і пальців.

Перспективи. Отримавши робітничу професію на базі ступеневої освіти можна продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» та продовжити навчання в ВНЗ.

Вищі навчальні заклади, де можна продовжити навчання за фахом: Львівська академія друкарства, Кримський інститут інформаційно-поліграфічних технологій Української академії друкарства, Харківський національний університет радіо-електротехніки.

Споріднена професія – друкар високого друку.

1 Коментар

  1. Сповіщення:Друкар офсетного друкування | Proforientator.info

Коментарі закриті.