Меню Закрити

Демонстратор одягу

anastasiya-makeevaІсторія професії

Професія демонстратор одягу порівняно нова, але її походження своїми коренями сягає у далеке минуле. Зміст професійної діяльності – найвигідніше показати своє вбрання. В аристократичних колах завжди було прийнято проводити бали, де усі жінки хотіли вразити своїм вбранням. Таким чином, перший у людській історії бал можна назвати першим дефіле, а всіх жінок, що брали у ньому участь – першими демонстраторами одягу. Професія такою, якою вона є на сьогодні, з’явилася з виникненням перших модельєрів і перших будинків мод, куди були потрібні дівчата для показу нового вбрання. На сьогодні ця професія особливо популярна серед молодих дівчат.

Характер роботи

Першочергове значення мають природні зовнішні дані молодої людини, отримання спеціальної освіти не потрібне, початок професійної діяльності доводиться на підлітковий (або навіть дитячий) вік, пік кар’єри наступає в 20-25 років, кар’єра закінчується до 30 років. Професія демонстратора одягу багато в чому схожа з акторською.

Робота демонстратора одягу включає демонстрацію одягу на технічних, художніх радах, методичних нарадах, показах, лекціях, виставках і інших переглядах; виробничі примірки зразків одягу при її виготовленні; відпрацювання сценарію показу; позування для фото- і кінозйомок. Демонстратор одягу повинен знати правила і специфіку демонстрації одягу залежно від її вигляду, характеру, стилю; особливості демонстрації на зйомках в студії і на показах; історію костюма і напряму моди; основи акторської майстерності.

Умови праці

Можлива робота в некомфортних умовах, у вечірній і нічний час, професійна діяльність пов’язана з частою зміною сценічних майданчиків. При цьому необхідно постійно стежити за своїм зовнішнім виглядом і відповідати досить жорстким вимогам до зовнішності.

Ринок праці: модельні і рекламні агентства, будинки моди, салони, магазини модного одягу.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей

Гарна зорова і моторна пам’ять, гнучкість мислення, емоційна стійкість, відповідальність, старанність, артистичні здібності і гарні зовнішні дані, пластичність, фізична витривалість.

Споріднені професії: актор, телеведучий, промоутер, демонстратор зачісок.

Освітня підготовка

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.