Меню Закрити

Декоратор вітрин

0628_vitrina5Повинен знати

Функціональне призначення магазинів закладів харчування), їх види та будову, фактори психологічної дії на споживача; сучасні форми та методи показу товарів, способи технічного оформлення вітрин та створення товарної художньо-декоративної) експозиції; правила догляду за вітринами; основні властивості товарів, що використовуються для оформлення вітрин, способи запобігання їх ушкодження; типові підставки та допоміжні засоби застосування рекламних та інформаційних плакатів; основні символи-покажчики, які використовуються в інформаційно-рекламних цілях у вітчизняній та світовій практиці сфери торгівлі та послуг; техніку шрифту та технічного малюнка; правила та норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Повинен вміти

Здійснювати роботи з художнього та художньо-декоративного оформлення внутрішнього простору магазину, малювати рекламні плакати, вивіски, щити, оформляти стенди, настінні панно, внутрішні та зовнішні магазинні вітрини. Розробляти та розміщувати у внутрішньому просторі магазину символи покажчики товарних та функціональних відділів підприємства або окремих товарних комплексів обідніх залів та фойє закладів харчування. Готувати для оформлення вітрини вітринну коробку та вітринний інвентар. Викладати товари та монтувати декоративні елементи вітрини.

Надписувати та художньо оформляти цінники на товари, що розміщені на експозиційних стендах та у вітринах. Оформляти в торговому залі магазину «Куток споживача».

Оформляти ялинкові та інші тематичні товарні базари. Розробляти технічні рішення та готувати за ескізами художника-оформлювача експозиційні стенди на виставках-продажах та ярмарках. Брати участь у розробці ескізів формового одягу для працівників магазину.

Загальні професійні вимоги

windowdisplay1Повинен:

1. Раціонально та ефективно організовувати працю на робітничому місці.

2. Додержуватись норм технологічного процесу.

3. Не допускати браку в роботі.

4. Знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержування норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт.

5. Використовування в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ.

6. Знати інформаційні технології.

Освітні вимоги

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Сфера професійного використання

Торгівля. Торгівля непродовольчими товарами за видами.