Меню Закрити

Виконавець художньо-оформлювальних робіт

28Художник — творчий працівник у галузі образотворчого мистецтва; живописець, графік, скульптор, майстер.

Художники займаються вираженням ідей, думок і почуттів найрізноманітнішими способами. У класичному розумінні засобами вираження художника є фарби і полотно, а також глина, метал, тканина, скло, дерево, текстиль, пластмаса, фото- і відеотехніка, комп’ютерні технології та багато різноманітних матеріалів і засобів.

Розрізняють такі види образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, кераміка, художнє склороблення (стеклоделие), художня обробка металів, дизайн текстилю, художні прикраси і ковальське мистецтво, кераміка, художня обробка шкіри, відео- і комп’ютерне, рекламне мистецтво, мистецтво фотографії тощо.

Художники працюють у театрах, рекламних фірмах, фабриках, у дизайнерських бюро, художніх ательє та в компаніях, де потрібна їхня професійна допомога.

Умови праці

Місцем роботи художника є майстерні. На роботу художника впливає сезонність: найсприятливішими періодами творчості є весна і літо, але це дуже індивідуально. Художники працюють при денному світлі, тому робочий час художника тяжко точно визначити.
Час і темп роботи може визначати тривалість проекту, термін замовлення або виставки.

Медичні протипоказання

Художником важко працювати людині, схильної до алергії на фарби та інші хімічні речовини.

Знання, вміння, риси характеру

Для того, щоб стати професійним художником, перш за все, потрібно мати талант. Проте одного лише таланту недостатньо, треба ще багато вчитися і постійно працювати. Необхідно знати історію мистецтв, відповідну термінологію, техніку і матеріали, вміти робити ескізи і замальовки.
Художник повинен мати відчуття композиції і кольору, вміти аналізувати і синтезувати. Він повинен вміти економно і раціонально використовувати ресурси.

Роботі художником сприяють такі риси характеру, як: творчі здібності, візуальна пам’ять, самобутнє бачення світу, умілі руки, точність, послідовність, логічне мислення і готовність до навчання.

Вимоги до освіти і можливості навчання

Щоб стати художником, необхідно здобути вищу або середню-спеціальну освіту (з досвідом від 3-х років).

Заробіток
Дохід багато в чому залежить від того, наскільки вдало продаються роботи в художніх салонах або через прямі контакти. Художники, що працюють у фірмах, установах, театрах, телебаченні, рекламному бюро тощо мають конкретний дохід. “Вільні” художники отримують додатковий заробіток.

Споріднені професії: художник-живописець, графік, художник-декоратор, дизайнер інтер’єрів, скульптор.

Матеріал із сайту – http://lhppl.lg.ua