Меню Закрити

Вітражнік

211035926Вітражник (від франц. vitrage – шибки) – займається оформленням вітрин і виставок. Обладнає вітрини а також інші елементи виставкових комплексів, розробляє їх дизайн, виготовляє вітражі з різних видів скла.

Вітраж – це набір різнобарвних шматочків, скріплених металевим оправленням. Вітражі прикрашали ще в середньовічній Європі різні готичні собори. Їх використовували як декорації в маєтках. Сьогодні вітражі замовляють у приватні будинки, щоб внести розмаїтість в інтер’єр. Вітражі виготовляють спеціалізовані фірми, а також приватні художники, так що вітражі у якомусь сенсі досить унікальне явище.

Майстерність
Кожен вітражист створює свої твори мистецтва по-різному. У класичному варіанті створення вітража виглядає таким чином: шматочки кольорового скла вставляють у свинцевий або латунний профіль, потім спаюються стики. Дрібні деталі малюють фарбою і випалюють у печі, щоб закріпити їх і щоб надалі вони не вигоряли на сонці і не змивалися.
Це загальноприйнятий надійний метод. Такі вітражі добре підходять для створення вікон, стінних ніш, стель, міжкімнатних перегородок.

Обов’язки:

  • виготовляти вітражі з різних видів скла, яке закріплене в декоративному каркасі з бетону, металу або дерева за ескізом, кальці-шаблоном, картону;
  • розкол великого литого або плиткового скла в формах скла до необхідного розміру спеціальним інструментом;
  • виготовляти профіль з алюмінію, латуні, міді, свинцю для декоративного каркаса;
  • виготовляти профіль з оцинкованої жерсті для окантовки вітражів готувати припой, синтетичні склади і смоли.

 Повинен знати:

  • способи протяжки профілю з алюмінію, міді, свинцю і латуні;
  • інструменти, які застосовуються для різання листового і плиткового скла;
  • матеріали, які застосовуються для виконання вітражів і запобіжні заходи при роботі з ними;
  • вимоги, які пред’являються до використовуваного обладнання та інструменту;
  • властивості жерсті для виготовлення окантовки;
  • техніку і склад приготування смол і синтетичних складів.

 Вимоги до роботи

Об’єктом вітража може бути як стільниця або ширма, так і вікно, стеля (великий вітраж). Важлива також і особистість замовника, щоб зрозуміти, який предмет зі скла підійде до того чи іншого інтер’єру.
На сьогодні, з розвитком технологій, стало можливим виготовляти скло будь-яких кольорів, відтінків і фактур: перламутрове, що імітує опал, з пухирцями, смужками, напівпрозоре, плямисте, з гофрованою поверхнею тощо. Нині виробляють ще й різні імітації вітражів, використовуючи лаки, фарби, плівки, які прикрашають і наносять на металевий контур. Таке виробництво дешевше і легше та може бути автоматизованим, але професіонали це мистецтвом не вважають.
Використовуючи технологію ф’юзингу, нині легко можна виготовити такі предмети, як годинник, вази, блюда, попільниці і навіть біжутерію, не кажучи вже про великі вітражі-вставки.
Є майстри, що працюють за іншими техніками, наприклад, “Тіффані”. Відмінність цього методу – можливість створювати опуклі, об ‘ємні вітражі, додаючи їм будь-якої форми за задумом творця. За допомогою такого методу стало можливим виготовлення елементів інтер’єру невеликих розмірів, таких як: світильники, вази усіх форм і розмірів і, навіть, годинник.

Медичні протипоказання
Вітражистом не може працювати людина, схильна до алергії на фарби та інші хімічні речовини.

Заробіток
Свої послуги вітражники рекламують як на Інтернет-сайтах, так і на всіляких виставках: дизайнерських, архітектурних та інших. Такі люди завжди при ділі. В Інтернеті завжди є для них вакансії на сайтах спеціалізованих фірм.
Поки великих замовлень немає (замовлення великих вітражів вартістю близько 1000$ за кв. м), вітражисти займаються дрібною роботою, створюють різні рамки для світлин, світильники. Ця продукція по кишені і звичайній людині зі скромним статком.

Споріднені професії: художник, графік, художник-декоратор, дизайнер інтер’єрів, дизайнер меблів. плиточник.

Матеріал із сайту http://lhppl.lg.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Вітражнік | Proforientator.info

Коментарі закриті.