Меню Закрити

Асистент референта

0_58e02_e09db884_xlАсистент референта – перший, з ким зустрічається відвідувач в установі. Від його поведінки та зовнішнього вигляду залежить престиж фірми, організації, де він працює, настрій партнерів, клієнтів.

З’явились нові варіації назв секретарської посади: асистент референта, помічник із загальних питань, офіс-менеджер, секретар керівника. Слово “секретар” спочатку означало “довірена особа”. Секретарі з’явилися в Стародавньому Римі як охоронці чужих секретів. Потім секретарі з довірених осіб королів, царів, герцогів і перів поступово перетворилися в діловодів. Традиційно в ролі секретарів виступали чоловіки. І тільки в кінці 18 століття з’явилися жінки-секретарі.

Характер роботи

Асистент референта:

– бере участь в упровадженні системи взаємозв‘язків, застосовує і підтримує її відповідно до встановлених вимог і порядку, які забезпечують координацію внутрішньої управлінської діяльності між керівником підприємства і керівниками структурних підрозділів та іншими працівниками, взаємовідносин керівника підприємства з представниками інших підприємств, партнерами, конкурентами та клієнтами;

– готує, опрацьовує відповідні інформаційні матеріали, проекти доповідей, співдоповідей;

– організовує робочий час керівника, розклад його роботи;

– складає щомісячний графік звітів керівників структурних підрозділів про результати господарської діяльності;

– здійснює планування та організацію поїздок керівника;

– надає допомогу керівнику в прийманні відвідувачів чи співробітників;

– за дорученням керівника або референта готує інформаційні, дорадчі, матеріали діяльності;

– за дорученням керівника або референта вступає в ділове спілкування з партнерами через комп‘ютерний та телефонний зв’язок;

– бере участь у підготовці для подання відповідним органам статистичної, науково-технічної та іншої інформації.

Умови роботи

У процесі роботи асистент референта невимушено змінює робочу позу, темп і ритм рухів. Рухливість його протягом робочого дня необмежена. Увага під час роботи вимагає постійного переключення. Свідомість спрямована на виконання декількох операцій: підготовка документів, спілкування з співробітниками та відвідувачами, друкування матеріалів, телефонні переговори.

Ринок праці

Професія асистента референта користується попитом на ринку праці. Діяльність у сферах управління, менеджменту, на підприємствах, в організаціях та державних установах. Потреба у кадрах постійна.

Освітня підготовка

Професію асистент референта здобувають у професійно-технічних навчальних закладах.

Медичні обмеження

Працювати за цією спеціальністю протипоказано людям із захворюваннями нервової системи, хронічними психічними захворюваннями, хворобами серця, опорно-рухового апарату, з недостатнім кровообігом, людям з поганим зором і слухом.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей

– комунікабельність, організованість;

– відповідальність, пунктуальність;

– дипломатичність, уміння зберігати службову таємницю;

– гарна пам’ять, інтелігентність;

– працьовитість, сумлінність;

– охайність, доброзичливість.

Перспективи

Старший секретар, референт, завідувач канцелярії. Можливе призначення на посаду офіс-менеджера, виконавчого директора.

Споріднені професії

Секретар, адміністратор, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, друкарка, стенографіст, референт, діловод.

 Матеріал із сайту – http://proforienterm.ucoz.ru