Основні цілі та завдання архівістів – це зібрати, зберегти документальні багатства країни та використовувати їх в інтересах народу й держави. В залежності від профілю архіву його співробітники спеціалізуються в тій або іншій області історичних знань (політична історія, військова історія, історія народного господарства, література, мистецтво) і певному хронологічному періоді.
У кожному великому архіві йде спеціалізація за видами робіт: обробка матеріалів, створення науково-довідкового апарата, облік документів, використання їх, публікаторська робота. В архівах є відділи комплектування, які курирують архіви установ, що є джерелами їхнього комплектування. Архіви комплектуються також шляхом передачі особистих, сімейних фондів (архіви письменників, учених, державних діячів, військових і т. д.). Усі матеріали, що перебувають в архіві, повинні бути сформульовані в архівні справи, мати заголовок, що розкриває зміст справи. За станом справ в архіві постійно ведеться спостереження.
Архівні матеріали використовуються істориками, письменниками, кінематографістами, іншими фахівцями, для яких архіви є базою їхньої творчої діяльності. Завдання архівіста – наблизити документ до дослідників, полегшити їм пошук матеріалів. За запитами музеїв, різних організацій архівісти виявляють матеріали щодо тих або інших історичних подій. Матеріали архівів широко використовуються при створенні науково-популярних і художніх фільмів.
Архівіст повинен мати якості:
- аналітичне мислення;
- стійкість;
- скрупульозність;
- чуйність;
- комунікабельність;
- гарну словесно-логічну пам’ять;
- перемикання уваги;
- терпіння;
- чуйність;
- схильність до кропіткої роботи.
Матеріал із сайту – http://trud.gov.ua
Сповіщення:Архівіст | Proforientator.info