У залежності від технології виготовлення процес виробництва мікросхем включає різні операції, за допомогою яких мікросхема здобуває необхідні властивості. Однією з таких операцій у виробництві товстоплівкових мікросхем є операція юстирування. Юстирування – це процес припасування товстоплівкових резисторів променем лазера до заданої величини.
У лабораторію складання мікросхем надходить основа (плата), що несе провідниковий шар з резисторами. Оператор повинен у першу чергу проконтролювати на вольтметрі опір у схемі. Це опір практично ніколи не відповідає необхідному значенню, що зазначене в таблицях для кожного типу мікросхем. Виникає необхідність припасування резисторів шляхом зменшення площі резистора променем лазера.
Як же відбувається процес юстирування?
Юстирування проводиться на спеціальній лазерній установці. Плата з резисторами встановлюється в контактуюче пристосування. Резистори по черзі підключаються за допомогою щупів до вольтметра, що вимірює опір у ході припасування. Через мікроскоп промінь лазера наводиться на резистор. Промінь лазера випалює частина резистора. При цьому міняється його опір, що відразу відображається на показаннях вольтметра.
У середньому припасування триває три секунди. Оператор весь цей час дивиться за показаннями вольтметра. Коли опір досягає необхідної величини, оператор виключає кнопку механічної подачі лучачи лазера.
Аналогічно йде припасування всіх інших резисторів. Після припасування резисторів на одній стороні оператор перевертає плату. По закінченні юстирування резистори підлягають контролю.
Посадові обов’язки:
– юстирування і налагодження мас-спектрометрів, електронних мікроскопів, мікроаналізаторів, електронографів та інших електронних приладів;
– юстирування струмопровідного шару радіодеталей, місткості конденсаторів тощо;
– юстирування ваг та інших механічних приладів;
– визначення правильності збирання аналізаторів та їхньої працездатності.
Повинен знати:
– типи приладів,
– способи їхньої перевірки на точність,
– принципові, електронні, електричні та вакуумні схеми приладів, що обслуговуються;
– методи визначення збільшувальної здатності електронних мікроскопів;
– способи виготовлення діафрагм;
– конструкцію електровимірювальних приладів і устаткування, які застосовуються при юстируванні та налаштовуванні приладів;
– принцип встановлення режимів роботи новітніх систем у процесі юстирування.
Бажано знання:
– основ фізики,
– електротехніки,
– електроніки;
– правил техніки безпеки при роботі зі струмом.
Кваліфікація. Діапазон розрядів 2 – 6-й.
Фахова підготовка:
• фахівців 2-4-го розряду готують профтехучилища і безпосередньо на виробництві,
• фахівців 5-го і 6-го – у середніх спеціальних учбових закладах.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua