Меню Закрити

Логопед

Спеціаліст по виправленню дефектів мовлення у дорослих і дітей. За допомогою спеціально підібраних вправ він вчить говорити людей красиво: не в ніс, не картавлячи, а чітко проговорюючи букву “Р” і т. д. Логопед показує правильне положення язика і губ при вимові звуків, задає читати додому тексти та скоромовки, пильно стежить за успіхами підопічного.

Cпецифіка роботи Логопедом:

Робота логопеда вимагає величезного терпіння. Муштрувати невпевнених пацієнтів день за днем може тільки дуже наполегливий фахівець. Процес лікування займає мінімум 5 місяців, іноді з складними пацієнтами він затягується на рік і навіть більше! Робота, проста на перший погляд, зажадає серйозної теоретичної підготовки: знання механізмів голосообразованія і патофізіології мови.

Робота для Логопеда:

Дитячі сади, поліклініки, лікарні, центри психолого-педагогічної реабілітації і корекції для дітей з порушеннями слуху і мови. Варіант для професіоналів – відкриття власного приватного логопедичного кабінету.

Особисті якості:

Увага, терпіння, дипломатичність. Люди, що говорять з дефектами, часто соромляться своїх недоліків і в спілкуванні з ними потрібно бути максимально коректним, уміти їх підбадьорити, підтримати.

Зарплата і перспективи професії Логопеда:

У державному дитячому саду, школі або поліклініці логопед отримує від $160 до 350. У приватних ліцеях, дошкільних установах, розвиваючих центрах зарплати вище – від $400-700. Високі доходи (від $1000 і вище) може принести тільки приватна практика.