Меню Закрити

Редактор сайту

Редактори електронних ЗМІ займаються пошуком і розміщенням інформації, взаємодіють з авторами, правлять тексти журналістів, розміщують рекламу і відстежують її ефективність, працюють з фотографіями, спілкуються на форумах з відвідувачами сайту.

Cпецифіка роботи редактором сайта:

Редактор сайту необхідно:

  • володіти різними літературними стилями
  • бути просунутим користувачем ПК
  • мати початкові уявлення про web-дизайн
  • володіти англійською мовою
  • вміти працювати з базами даних
  • знати спеціальні програми (Quark Xpress, InDesign та ін) та основи html
  • розуміти принципи розкрутки сайту і пошукової оптимізації.
Робота для редактора сайта:

Електронні ЗМІ, інтернет-магазини, сайти компаній.

Особисті якості:

Тут необхідна мобільність, стресостійкість, а для успішної співпраці з авторами матеріалів, рекламодавцями і респондентами – контактність і товариськість. Часто виникає необхідність пізно увечері або у вихідний день терміново опублікувати якусь новину – і тоді редактор «виходить в мережу» з будинку або з інтернет-кафе.

Зарплата і перспективи професії редактора сайта:

Шукати роботу редактора сайту краще всього в інтернеті. Подібні вакансій цілком достатньо на будь-якому робочому сайті (jobs.ua і т. д.). Також є сенс вивчити розділ «вакансії» якого-небудь конкретного сайту, з яким вам хотілося б співробітничати, – навіть якщо там немає посади редактора, можна почати кар’єру і з менш відповідальної позиції.

Зарплата редактора сайту залежить не стільки від тематики інтернет-видання, скільки від його розкрученості, прибутковості, а також від обов’язків редактора. За наповнення сайту невеликої компанії, що займається, наприклад, укладанням паркету, працедавець платить 325 – 485$ в місяць. Приватна медична клініка готова платити редактору сайту 970 – 1300$, але при цьому він повинен мати вищу медичну освіту. Стільки ж може отримувати редактор ігрового порталу, якщо він добре знає англійську мову.

Як стати редактором сайта:

Редактор сайту відрізняється від оффлайнових колег декількома факторами: по-перше, треба розуміти, яку структуру повинні мати тексти для вебу, по-друге важливо розуміти хоча б основи HTML-верстки, так як процес оформлення статті для інтернету включає в себе теги мови HTML.

Вищу освіту для редактора сайту можна отримати на факультетах філології наступних вузів України:

А ось вивчити HTML-верстку пропонують курси професій по всій Україні: