Меню Закрити

Фахівець з інформаційної безпеки

Підключення до Інтернет, організація телекомунікаційних систем, локальні мережі і мобільний зв’язок допомагають в бізнесі. Проте відразу виникає ризик просочування інформації. А значить, з’являється потреба у фахівцях з інформаційної безпеки.

Ця посада виникла на стику двох напрямів інформаційних технологій і технологій забезпечення безпеки. Без співробітників по інформаційній безпеці сьогодні не можуть обійтися ні комерційні структури, ні відомчі організації, такі як СБУ.

У першому випадку фахівці створюють системи захисту для конкретних підприємств, захищають локальні комп’ютерні мережі від вірусних атак або злому хакерів. Вони запобігають просочуванню важливої інформації, фальсифікації даних і некомпетентності (злий намір) власних співробітників.

У другому розробляють системи захисту стратегічної інформації по обороноздатності країни, формують секретні бази даних, зберігають таємницю ядерної валізки.

Cпецифіка роботи спеціалістом з інформаційної безпеки:

Плюси професії:

  • Тут використовуються самі передові технології,
  • Можливість відвідувати конференції та семінари,
  • Сфера інформаційної безпеки стрімко розвивається, а отже, попит на фахівців в цій області буде рости ще довго,
  • Широкий спектр необхідних знань від правових до організаційно-технічних питань,
  • Спілкування з різноманітними фахівцями а це можливість зав’язати корисні зв’язку.

Мінуси професії:

  • Організації, які потребують захисту, можуть бути розташовані по всій Україні, тому можливі часті відрядження,
  • Велика відповідальність, так як доводиться відповідати за збереження всієї інформації компанії.
Робота для спеціаліста з інформаційної безпеки:

У відомчих і комерційних організаціях, що мають власні комп’ютерні мережі і корпоративних відомостей, що потребують збереження, і важливої комерційної інформації.

Особисті якості:

Створення і наладка систем захисту це завжди робота декількох фахівців: керівника компанії, що захищається, аналітика, проектувальників систем, програмістів. До всіх потрібно знайти підхід і зуміти поставити завдання зрозумілою для них мовою. А тому комунікабельність і уміння працювати в команді для такого фахівця просто незамінні.

Зарплата і перспективи професії спеціаліста з інформаційної безпеки:

Сама по собі ця позиція вже укладає один з вищих ступенів кар’єрного зростання у сфері ІТ, проте можна ще спробувати свої сили на посаді начальника відділу або департаменту інформаційної безпеки.

Як стати спеціалістом з інформаційної безпеки:

Сама назва посади говорять за себе – спеціаліст з інформаційної безпеки повинен знати всі технології середовища WEB, а також розуміти способи взлому доступів і пошкодження мереж та проектів.

На поточний момент Вузи України не пропонують навчання за цією спеціальністю, тому доведеться отримувати технічну освіту:

Як варіант можна розглянути курсове навчання по мережам і комунікаціям у мережі Інтернет: