Меню Закрити

Продавець-консультант

Посада продавця-консультанта має на увазі роботу на два фронти. З одного боку це порадник, людина, до якої покупець може звернутися по допомДолжность продавца-консультанта подразумевает работу на два фронта. С одной стороны это советчик, человек, к которому покупатель может обратиться за помощью в информации о необходимом товаре. С другой это сотрудник фирмы, заинтересованный в повышении ее материального благосостояния. И его задача продать товар или услугу любыми известными способами.

Этого можно добиться, если правильно представить товар: рассказать о фирме производителе, отметить особенности товара, акцентировать внимание на достоинствах и мягко скрыть недостатки. Рассказать о скидках и действующих акциях. При этом у покупателя не должно возникнуть ощущения, что его обманывают. Профессионал умеет продать товар любому, даже случайно зашедшему в магазин посетителю. И более того, уговорить его приобрести целый ворох сопутствующих предметов.

Но главное соблюсти баланс: и покупателю угодить и фирму обогатить. огу в інформації про необхідний товар. З іншою це співробітник фірми, зацікавлений в підвищенні її матеріального добробуту. І його завдання продати товар або послугу будь-якими відомими способами.

Цього можна добитися, якщо правильно представити товар: розповісти про фірму виробнику, відзначити особливості товару, акцентувати увагу на перевагах і м’яко приховати недоліки. Розповісти про знижки і акції, що діють. При цьому у покупця не повинно виникнути відчуття, що його одурюють. Професіонал уміє продати товар будь-якому, навіть відвідувачеві, що випадково зайшов в магазин. І більш того, умовити його придбати цілий оберемок супутніх предметів.

Але головне дотримати баланс: і покупцеві догодити і фірму збагатити.

Cпецифіка роботи продавцем-консультантом:

Плюси професії:

  • Отримання досвіду в сфері торгівлі і продаваної продукції,
  • Переважно комфортні умови роботи,
  • Розвиток своїх комунікативних навичок,
  • Знання ринку товарів і послуг, постійна обізнаність про новинки.

Мінуси професії:

  • Багато часу доводиться проводити на ногах,
  • Складно швидко змінити сегмент ринку (наприклад, перейти з продажу комп’ютерів на продаж косметики) без додаткового навчання,
  • Збереження спокою в ситуаціях, коли тебе виводять з себе,
  • Спокійно повторювати інформацію про товар, стільки, скільки це буде потрібно.
Робота для продавця-консультанта:

– У салонах/магазинах (авто, меблів, одягу, косметики і т.д.),
– У турагентствах,
– У страхових компаниях,
– У рекламних агентствах.

Особисті якості:

Продавець-консультант перш за все, психолог. У будь-якій ситуації він повинен бути стриманим і терплячим. Одне з найважливіших його умінь, це уміння спілкуватися без грубощів, але і ненав’язливо, розташовуючи незнайому людину до довірчої бесіди. Якщо йдеться про роботу у сфері моди, краси і стилю, то важливий факт грає зовнішня привабливість.

Зарплата і перспективи професії продавця-консультанта:

Продавець-консультант цілком може стати менеджером. Наприклад, керівником торгового залу, менеджером з продажу певного виду товару. А іноді навіть директором салону (магазина).

Профільна освіта:

Спеціальної освіти дана професія не вимагає. Слід лише розбиратися в товарі і уміти уміло про нього розповідати. Для тих, же, хто неодмінно бажає бути дипломованим фахівцем можна порадити відвідувати курси і тренінги, повчальні навикам продажів. Часто на подібні посади беруть без досвіду роботи.

1 Коментар

  1. Сповіщення:Продавець-консультант | Proforientator.info

Коментарі закриті.