Меню Закрити

Комерційний менеджер

Комерційний менеджер – фахівець, що безпосередньо займається торговими операціями: закупівлями і продажами. Круг обов’язків менеджера залежить від специфіки і розмірів конкретного підприємства, від ніші, займаної їм на ринку, і т.д.

Cпецифіка роботи комерційним менеджером:

Один з наріжних каменів комерції – конкуренція. Менеджеру, що відповідає за прибуток і економічне благополуччя, нерідко доводиться боротися не тільки із зовнішніми конкурентами, але і з колегами в “рідній” компанії.

Робота для комерційного менеджера:

Виробничі підприємства

Особисті якості:

Професія комерційного менеджера вам підійде, якщо ви:
– легко сходитеся з людьми
– любите знаходитися в центрі подій
– красномовні (особливо це стосується сейлзів)
– умієте наполягати на своєму
– дружите з цифрами
– маєте здібність до аналітичного мислення
– ініціативні
– стресостійкі
– можете самостійно ухвалювати ефективні рішення

Зарплата і перспективи професії комерційного менеджера:

Фахівець, що починає, може розраховувати на посаду асистента менеджера або на позицію менеджера в невеликій компанії. Стартова зарплата тут складає близько 600 у.о. в місяць. У сфері продажів на “вартість” фахівця впливає досвід роботи (від двох років) і наявність власної клієнтської бази – в цьому випадку можна претендувати на заробіток від 800 у.о. і вище.

Профільна освіта:

До “формату” вищої освіти у сфері менеджменту немає жорстких вимог. Річ у тому, що в нашій країні спочатку з’явилася професія “комерційний менеджер”, а вже потім – відповідні спеціальності: “Менеджмент організації” і “Комерція”.