Меню Закрити

Клінер

Фахівець з прибирання приміщень. Досконало володіє сучасними методами чищення, миття, поліровки. Працює в спеціалізованих фірмах, що надають подібні послуги компаніям і приватним особам. Професійна команда клінерів з легкістю наведе лад як в невеликому офісі або на приватній яхті, так і у величезному супермаркеті.

Cпецифіка роботи клінером:

Працювати потрібно оперативно і якісно. Наприклад, гіпермаркет Ашан, площу якого складає 35 тис. кв. м, команда клінерів з 30-40 чоловік може прибрати всього за три години.

Робота для клінера:

В Україні клінери наводять лад не більше ніж на 3% всіх торгових і виробничих площ (у Європі ця цифра складає близько 50%, а в США – більше 65%). Проте бізнес цей активно розвивається, і в нашій країні вже сьогодні близько 700 спеціалізованих компаній. Половина з них знаходяться в Києві.

Особисті якості:

Працедавці цінують в співробітниках мобільність, енергійність, акуратність. Зовнішній вигляд і поведінка клінера теж повинно відповідати певним нормам: охайність, скромність, уніформа, а у разі VIP-чищення – біла сорочка.

Зарплата і перспективи професії клінера:

Зарплата клінера безпосередньо залежить від його досвіду і характеру роботи: якщо на постійній, стаціонарній роботі по прибиранню офісів і магазинів можна отримувати до $500, то замовлення VIP-клієнтів оплачуються дорожче – до $800 в місяць.

Профільна освіта:

Крупні спеціалізовані компанії вважають за краще навчати свій персонал азам клінінга на власних спецкурсах, але основні знання дає, звичайно, практика.