Меню Закрити

Біоінженер

За допомогою цілеспрямованого перенесення генів одних організмів іншим, змінюючи структуру молекули ДНК, біоінженери отримують генетично модифіковані (ГМ) рослини, тварин і мікроорганізми з потрібними ознаками і властивостями. Вони розробляють новий вигляд ліків і вже створили такі препарати, як інсулін, гормон росту людини, інтерферон, вакцину проти гепатиту В, вони синтезують ефективні біокаталізатори, які використовуються в промисловому виробництві, конструюють мікроорганізми для утилізації відходів.

Cпецифіка роботи біоінженером

Не обирайте, якщо ви:

  • бажаєте відразу заробляти великі гроші;
  • не готові до кропітких багаторічних експериментів;
  • вважаєте, що вторгатися в структури ДНК людству поки зарано.
Робота для біоінженера

Знайти роботу талановитому українському біоінженеру, біологу, хіміку або генетику не складе труднощів: молодих перспективних фахівців активно запрошують працювати як в Україні, так і за кордоном. Вітчизняні біоінженери успішно виконують замовлення для США, Німеччини, Голландії, Японії. Їм не доводиться шукати західних партнерів, скоріше навпаки, західні фірми шукають їх. Учені укладають контракти з іноземними компаніями і працюють в НДІ в галузі генетичної або клітинної інженерії, молекулярної біології, медичної хімії. Пишуть наукові статті, реєструють патенти, захищають дисертації.

В Україні рядовий біоінженер НДІ з часом може стати керівником групи, лабораторії, очолити серйозний проект, вести сумісні розробки з іноземними компаніями. Інший варіант – робота на виробництві, де використовуються біотехнології, але таких компаній в Україні поки небагато.

Особисті якості

Обирайте цю професію, якщо ви:

  • без тями від природних наук, особливо біології, хімії і фізики,
  • володієте високим IQ,
  • готові працювати і в Україні, і за кордоном.
Зарплата і перспективи професії біоінженера

Зарплата фахівця, що починає, або аспіранта у вітчизняному НДІ – $160-350 на місяць. У вітчизняній лабораторії, яка фінансується за рахунок грантів зарубіжних партнерів, провідний фахівець може щомісячно отримувати $950-1300, якщо грантів немає – залишається звичайна зарплата бюджетного науковця – від $200 до $450 залежно від розряду єдиної тарифної сітки.

У біотехнологічних вітчизняних компаніях молодий фахівець може отримувати $500-700 в місяць, а кваліфікований біоінженер – $1500-3000. Доходи фахівців, що працюють в іноземних корпораціях (фармацевтичних, розробниках ГМ-ПРОДУКТІВ), – декілька тисяч доларів на місяць.

1 Коментар

  1. Сповіщення:Біоінженер | Proforientator.info

Коментарі закриті.