Працює зазвичай на особистій машині, співпрацюючи зі школами, що навчають водінню.
У його завдання входить навчити людину, яка, можливо, ніколи не сиділа за кермом, безпечному водінню, поворотам, гальмуванню, перетинанню перехресть, розворотів, парковці тощо. Його учень повинен навчитися користуватися автомобілем, знати, як їм управляти, вміти бачити на дорозі світлофори, знаки, пішоходів, уміти вчасно та правильно реагувати на зміни дорожньої обстановки: тобто, з одного боку, опанувати чисто технічну сторону водіння і, з іншого, навчитися застосовувати знання та практичні навички в умовах реальної дорожньої обстановки. У процесі навчання майбутній водій не тільки вчиться користуватися автомобілем, а й готується до здачі іспитів, щоб отримати права. Для цього потрібно попрактикуватися відповідати на питання спеціальних тестів на знання правил руху, а також потренуватися їздити тими маршрутами, де приймається практична частина водійського іспиту.
Робочий день може бути організований по-різному, зазвичай інструктор сам розподіляє час навчання серед учнів. Одне заняття найчастіше йде годину або півтори. За день інструктор може провести 6, іноді навіть 8 занять. Крім цього, він супроводжує своїх учнів на іспитах.
Інструктор може працювати на одну або декілька автошкіл, надавати приватні уроки водіння. Ще один затребуваний варіант – індивідуальні заняття з тими, хто має водійські права, але втратив відповідні навички, тому що довго не сідав за кермо. Крім того, деякі інструктори спеціалізуються на тренуванні навичок так званого контраварійного водіння – навчанні тих, хто вже вміє їздити, діям у складних ситуаціях. Це дасть можливість більш впевнено почувати себе за кермом у непростих дорожніх умовах (наприклад, під час ожеледиці) і знижує ризик потрапляння в аварії при виникненні на дорозі непередбачених ситуацій.
Повинен знати
Для роботи необхідно знання правил дорожнього руху, вміти швидко реагувати на зміну ситуації, мати здатність передбачати розвиток дорожніх ситуацій, володіти навичками управління автомобілем на рівні автоматизму.
Професійно важливі якості
- гарна пам’ять;
- організованість;
- акуратність;
- швидкість реакції;
- підвищена відповідальність.
Медичні протипоказання
- нервово-психічні розлади;
- серйозні порушення зору (зокрема, дальтонізм);
- захворювання слуху;
- серцеві хвороби.
Шляхи отримання професії
Середня або вища освіта, курси.
Споріднені професії
Водій автомобіля, водій всюдихода, водій вантажних машин.