Меню Закрити

Кіномеханік

Демонструє кінофільми і обслуговують всі види кіноустановок в широкоформатних, панорамних і стереоскопічних кінотеатрах. Проводить комплексну перевірку, наладку, регулювання, юстирування і поточний ремонт кіноапаратури, електроживлячих пристроїв, апаратури синхронізації зображення і звуку, електророзподільних і електросилових пристроїв, засобів автоматизації кінопоказу.

Здійснює монтаж і заміну кінотехнічного устаткування, технічну перевірку і випробування всіх типів новою і капітально відремонтованою кіноапаратури. У обов’язки кіномеханіка входить технічний нагляд за справністю електромережі і електроустаткування кіноустановок. Деколи доводиться працювати з нестандартним кіностудійним устаткуванням, особливо складною апаратурою, створеною на базі мікропроцесорної техніки.

Cпецифіка роботи кіномеханіком:

Необхідно знати технічні дані, пристрій, принцип дії, способи регулювання, наладки кінопроекційної апаратури і звуковідтворюючих пристроїв. Стануть у нагоді також знання принципів синхронізації зображення і звуку. Важливо володіти технікою ремонту панорамних фільмокопій і магнітних фонограм.

Часто працює по змінному графіку: трудиться у вихідні і святкові дні, а іноді навіть в нічний час. Вибирають цю професію в основному чоловіки.

Робота для кіномеханіка:

Кінотеатри, культурно-розважальні центри, кіностудії.

Особисті якості:

Готовність до ненормованого графіка праці і роботи без природного освітлення.

Зарплата і перспективи професії кіномеханіка:

$300 і більше.

Профільна освіта:

Початкова професійна освіта (професія «Кіномеханік»).