Меню Закрити

Карикатурист

Створює графічні твори мистецтва, в яких які-небудь події, факти, події, люди або явища зображаються в іронічному, гумористичному або сатиричному вигляді. Загострює, перебільшує або утрирує характерні риси своїх персонажів. Деколи комічний ефект досягається шляхом химерного і несподіваного з’єднання реального і фантастичного зображення сюжетів, образів. У більшості випадків твори доповнюються короткими, але дуже точними по сенсу текстами.

Cпецифіка роботи карикатуристом

Карикатуристи придумують забавний сюжет і втілюють його на папері. Потрібно бути не тільки хорошим художником, але і в певному значенні сценаристом своїх творів.

Одні ілюструють своїми малюнками газетні і журнальні статті, гумористичні і сатиричні розповіді. Інші створюють виключно самостійні витвори мистецтва. Найчастіше художники-карикатуристи вибирають графічні прийоми зображення, вважаючи за краще користуватися однією колірною гаммою. Проте в деяких випадках створюють і багатобарвні живописні карикатури. Займаються такою роботою частіше всього чоловіки.

Робота для карикатуриста

Видавничі будинки, редакції газет і журналів.

Особисті якості:
  • спостережливість,
  • дотепність,
  • образне мислення,
  • вміння висловлювати свої думки лаконічно,
  • художні здібності.
Зарплата і перспективи професії карикатуриста

Гонорарна. Від $10 і більше за карикатуру.

Профільна освіта

Вища або середня професійна освіта. Спеціальності: «Живопис», «Графіка».