Меню Закрити

Шовківник

2-й розряд
Завдання та обов’язки. Заготовляє траву та солому для коконників, постачає їх до червоводень. Виготовляє коконники із соломи на верстатах.
Розмотує рулони та нарізує підстилковий напір. Заготовляє, обробляє і постачає до червоводень корм для гусениць три-п’ятирічного віку. Очищає кокони вручну. Шиє та натягує ревендук на стелажах, начіплює завіси тіньових сушарок. Пересипає прийняті кокони в тару заготівельного пункту, відносить їх до місця тимчасового зберігання або до механічних коконосушарок (парових морилок), завантажує в механічні сушарки або в парові морилки та вивантажує з них, відносить заморені, напівсухі кокони на стелажі тіньової сушарки. Затарює сухі кокони в канари і укладає в бунти, перелопачує кокони на стелажах тіньових коконосушарок, вибирає кокони кара-пачаха. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої
санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати:
  • будову та призначення машин та інвентарю, застосовуваного під час вигодовування;
  • технологічний режим заморювання та сушіння коконів; вимоги до якості висушених коконів;
  • будову та призначення коконосушарок; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Збирає, постачає та підготовляє листя шовковиці, годує ним гусінь шовковичного шовкопряда молодшого і старшого віку.
Замінює підстилку, розріджує та вирівнює партії гусені. Підготовляє утеплені камери для об’єднаного вигодовування гусені шовкопряда молодшого віку і вигодовує гусінь у цих камерах. Регулює режим температури та вологості на вигодовуваннях, обмін повітря і освітлення у вигодовувальних приміщеннях. Вживає профілактичних заходів щодо боротьбиіз захворюваннями гусені шовкопряда. Розкладає на коконники гусінь, готову до опрядання. Знімає кокони з коконників, сортує за якістю та упаковує їх для відправлення. Організовує та проводить великі вигодовування шовкопряда в червоводнях і громадських приміщеннях.
Заморює живі та сушить сортові кокони парою в кокономорильних камерах на конвеєрних і ящичкових коконосушарках. Закочує в камеру та викочує візки з коконами із камери. Підтримує в камері задану температуру і стежить за процесом заморювання згідно з режимом. Підтримує в коконосушарці задану температуру і стежить за процесом заморювання та сушіння коконів згідно з режимом. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: будову і призначення машин та інвентарю, застосованого під час вигодовування;

  • умови, необхідні для вирощування великого врожаю коконів; хвороби гусені шовкопряда та заходи боротьби з ними;
  • отрутохімікати, застосовувані для боротьби із захворюваннями гусені шовкопряда; хвороби та шкідники шовковиці та заходи боротьби з ними;
  • види отрутохімікатів та правила їх застосування; технологічний режим заморювання та сушіння коконів; вимоги до якості висушених коконів;
  • правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією шовківника 2 розряду – не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Проводить інкубацію грени. Виготовляє листи. Підтримує задану температуру та вологість в інкубаторії. Знімає оживлену гусінь, підгодовує й роздає її шовківникам. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати:

  • основи біології шовковичного шовкопряда; організацію й технологію інкубації грени; правила підгодовування оживленої гусені;
  • правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією шовківника 4 розряду – не менше 1 року.

 Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Шовківник | Proforientator.info

Коментарі закриті.