Меню Закрити

ШАХТАР

Шахтар – людина, що добуває корисні копалини, опускаючись на велику глибину в шахту.
Короткий опис
Професію шахтаря вважають однією із найнебезпечніших й найекстремальніших, її вибирають наймужніші та найсміливіші люди. Робота шахтаря полягає у видобутку різної руди у підземних шахтах. Це дуже важка праця, робітникам доводиться спускатися на велику глибину (від 800 м до 4 км) у так званий забій, де і відбувається видобуток, наприклад, вугілля або золота, що згодом подається нагору за допомогою спеціальних транспортних засобів. У шахтах працюють різні фахівці, у тому числі гірники, техніки, механіки, електрослюсарі, машиністи тощо.
Історія професії
Свій початок гірська справа (а саме до неї відносять і професію шахтаря) як така бере у XV столітті, коли люди починають видобувати різну руду з надр землі, а у XVIII столітті відбувається бурхливий його розвиток, відкриваються нові родовища, оцінюються їхні можливості та перспектива. Отоді і з’являються перші шахтарі. Слово «шахтар» походить від німецького «schacht», підприємства, де провадиться видобуток корисних підземних копалин.…
Соціальна значимість професії у суспільстві
Більшість людей з великою повагою відноситься до професії шахтаря, але далеко не всі погодяться ними стати. Небезпека і тяжкі умови праці роблять одну із престижних у ХХ столітті професій досить непривабливою у наші дні.
Масовість і унікальність професії
На сьогодні професію шахтаря, людини, що безпосередньо займається видобутком будь-якої руди, складно назвати перспективною, що пов’язано, в першу чергу, з особливою небезпекою цієї роботи. Інша справа – спеціальності, пов’язані, наприклад, з пошуком або розробкою нових родовищ корисних копалин.
Ризики професії
Професія шахтаря складна й одноманітна, вона потребує визначених знань, міцного фізичного здоров’я, великого самовладання, терпіння, витримки і сили волі. Категорично не підходить людям, що бояться закритих просторів і мають проблеми з легенями. Щоб залучити робітників до цієї нелегкої праці, їм пропонують підвищену оплату й різні соціальні пільги, а також ранній вихід на пенсію. Ця робота – для мужніх представників сильної статі.
Кар’єра і зарплата в Україні
На сьогодні професію шахтаря складно назвати перспективною. Якщо шахтар має риси лідера і це помітили, може стати керівником бригади, піднятися адміністративними сходами. Шахтарська праця сьогодні оцінюється досить високо 2500-4500 грн.
Плюси
Висока зарплата, ранній вихід на пенсію, пільги.
Мінуси
Підвищений ризик для життя і здоров’я, необхідність постійно перебувати у некомфортних умовах, важка одноманітна робота.
Де одержати професію
Щоб стати шахтарем, необхідно закінчити професійне училище або гірський технікум, де величезну увага поряд із основними предметами приділяють питанням охорони праці і безпеки.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Шахтар | Proforientator.info

Коментарі закриті.