Меню Закрити

Фоніатр

Фоніатр – лікар, фахівець з проблем з голосом.
Особливості професії
Фоніатрія- це розділ отоларингології.  Але фоніатр – це не просто лор-лікар. Він зосереджений на проблемах голосових зв’язок і займається їх лікуванням, а також профілактикою захворювань. Здорові зв’язки та сильний голос потрібні не тільки співакам і артистам. Це робочий інструмент педагогів, дикторів, священнослужителів, політиків, менеджерів і багатьох інших фахівців.
Причин для втрати голосу безліч: ларингіти, пухлини гортані, куріння, важкий психологічний стан, параліч голосових зв’язок, механічні пошкодження (в результаті операцій і медичних маніпуляцій, що рятують життя).
Якщо є проблеми з голосом фоніатр визначає причину і призначає лікування. Іноді голос неможливо відновити без операції.
На додаток до ліків або операції фоніатр може призначити вправи для зв’язувань. А якщо є схильність до втрати голосу, то вправи – найкращий спосіб профілактики.
У деяких випадках лікар сам займається з пацієнтами спеціальними вправами. У цьому випадку він виконує функції фонопеда.
Фахівця з фоніатрії можна відшукати далеко не в кожній поліклініці. І часто його замінює звичайний отоларинголог. Однак для успішної роботи потрібні деякі методи діагностики, якими користуються тільки фоніатр.
Наприклад, методом ларінгостробоскопіі. При цьому методі голосові зв’язки досліджуються в русі, при стробоскопічному освітленні.
Чи треба говорити, що люди, чия професія пов’язана з голосом, прагнуть потрапити саме до такого “вузького” фахівця?
Робоче місце
Фоніатри працюють при музичних театрах і філармоніях, в медичних центрах та лор-відділеннях великих клінік.
Фоніатри-вчені працюють в дослідницьких організаціях, де вивчають голосові порушення і розробляють методики лікування.
Важливі якості
Як і від будь-якого лікаря, від фоніатра вимагається уважність, хороша пам’ять, професійна ерудиція і гарна моторика рук.
Знання та навички
Фоніатрові необхідні знання в галузі неврології, психології, ендокринології, акустики. Він повинен блискуче знати фізіологію мовного апарату. Володіти прийомами лікування та профілактики. Уміти користуватися діагностичним обладнанням.
Де вчать
Щоб стати фоніатром, потрібно бути дипломованим отоларингологом і пройти курс перепідготовки у спеціалізованому центрі.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua