Меню Закрити

Лайф коуч

43
Раніше говорили: “Не вчіть мене жити, краще допоможіть матеріально”. Тепер, навпаки, багато хто просить: навчите мене жити, а я за це заплачу. Коучинг – це вид психологічного консультування, що сполучить елементи психотерапії і тренерства. Задача коуча – створити для клієнта комфортну атмосферу і не просто підказати ефективні способи досягнення цілей, але і підтримати в цьому клієнта.
Лайф-коуч (з англ. «тренер життя») – фахівець вищого рівня кваліфікації в гуманітарній сфері (психологія), консультує, навчає вирішенню особистісних і міжособистісних проблем, робить психологічний і психотерапевтичний супровід.
Клієнти
Найчастіше до коучу звертаються, коли хочуть перемінити роботу або галузь діяльності, почати власний бізнес, зробити кар’єру, нарешті, вийти заміж. До послуг коуча прибігають і ті, в яких начебто б є все – родина, кар’єра, успіх, але немає радості від усього цього.
От що розповідає Інна Беркович, лайф-коуч, керівник департаменту підбору персоналу в сфері розвитку бізнесу, маркетингу і продажів компанії Human Capital: “Бувають такі ситуації. Приходить радісна жінка з запитом, як їй вийти заміж, адже вона така чудова. А іде заплакана, зрозумівши, що вся заковика в ній самій, вона нехтує багатьма і зовсім не готова прийняти і полюбити людину з усіма його плюсами і мінусами”.
Коучинг – це тренерство, наставництво, допомога, мотивація, підтримка, рух до успіху. Є безліч усіляких напрямків, спеціалізацій, таких як бізнес-коучинг, лайф коучинг, що у свою чергу також поділяються на більш вузькі спеціалізації.
Лайф коучинг – це спільна робота з фахівцем, що дозволяє підвищити рівень якості життя і задоволеність нею, це допомога в постановці і реалізації життєвих цілей та досягненні успіху у всіх сферах життя, структурування і систематизація досягнутих і бажаного, цілей і бажань, це можливість знаходження гармонії і балансу в життєво важливих категоріях.
Відповідно, лайф коуч – це професіонал, що організує і веде коучинговий процес.
Лайф коуч – це фахівець, що допомагає реалізувати наявні мрії, мети і бажання, розкривати потенціал і приховані можливості людини.
Лайф коуч – це відносно нова професія, швидко і стрімко розвивається.
Якщо ви та людина, що любить, вміє або хоче навчитися допомагати іншим людям досягати поставлених цілей, то з вас напевно вийде чудовий лайф коуч.
Щоденні стреси, нестабільні економічні умови, невизначеності в роді діяльності, складності у відносинах, кризи здоров’я і невдалі шлюби – лише деякі з багатьох факторів, що можуть сприяти відчуттю почуття розпачу. У нинішній час все більше і більше людей звертаються до високопрофесійних коучам для того, щоб їм допомогли досягти їхніх цілей.
Навчання коучингу – це ваш шанс змінити своє життя, почати займатися тим, що доставляє вам задоволення і забезпечує гідний рівень життя. Скористайтеся їм! Ви зміните своє життя і зможете допомагати в цьому іншим людям.
У коучингу є дуже гарна функція – Shadow (від англ. shadow – тінь), коли коуч визначений час постійно знаходиться біля клієнта, вивчає його поведінку і на ходу коректує деякі моменти. Коли ти спостерігаєш клієнта з боку, то бачиш дуже багато його проблем, про які він сам може і не розповісти – доводиться довго “витягати” з нього потрібні деталі ситуації, адже іноді він говорить одне, а робить інше”.
Life-Коучинг сприяє розвиткові вашого потенціалу і веде до більш швидких і якісних змін, Научению і росту у:
– відношеннях
– управлінні стресом і підтримці балансу
– духовності й особистісному росту
– підприємницькій діяльності
– плануванні кар’єри і розвитку
– мотивації і управлінні часом
– творчості (для художників, письменників, музикантів і виконавців)
– фінансах і бюджетуванні
– здоров’ї і способі життя
– родині і вихованні
Незважаючи на те, що ринок лайф-коучингу величезний, він зовсім не освоєний. Працювати такий фахівець може як у HR-департаменті великої корпорації, так і самостійно.
Коучинг в Україні – це поки не таке дороге задоволення, як в усьому світі або в тій же Росії. Найвища планка – це $300 у годину. Нижній поріг – $50 у годину.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua