Меню Закрити

ФЕРМЕР

Працівник, зайнятий виробництвом сільськогосподарської продукції.
Особливості роботи
Виробництво сільськогосподарської продукції і продуктів тваринництва на основі сучасних технологій, організація переробки, зберігання і збуту с/г продукції.
Вимоги до індивідуальних рис
Фермер – це стан душі і світогляд, в першу чергу! Щоб фермерство було вигідною справою, доводиться працювати 24 години на добу і 365 днів в році, без відпусток, відгулів, прогулів, не дивлячись на хворобу та інші складнощі. Можна сказати з упевненістю – фермерство далеко ненайприбутковіший бізнес і окупність цього бізнесу може бути довготривалим. Для будь-якого бізнесу, у тому числі і фермерського, необхідний стартовий капітал. Розмір його теж різний. Все залежить від обраного напряму фермерського бізнесу, будь-то вирощування грибів, розсади, птиці, зернових або овочів – це все потребує різних витрат.
Вимоги до професійної підготовки
У будь-якому випадку, незалежно від рівня фермерського господарства, потрібні спеціальні знання: з рослинництва, дендрології, бджільництва, птахівництва, тваринництва, ветеринарії, санітарії тощо. Досвід роботи з сільськогосподарською технікою. Фермерство – це дуже ризикована справа, в ній багато що залежить не від людини, а від погоди, ринку і його величності випадку.
Зазвичай слово «фермер» застосовують по відношенню не до найнятих робітників, а до тих, хто займається індивідуальним підприємництвом у сфері виробництва сільгосппродукції, має власне господарство, яке може бути як багатопрофільним, так і спеціалізованим (тваринництво, овочівництво, бджільництво тощо).
Найчастіше фермер веде господарство не сам, а запрошуючи декількох найнятих робітників, кооперуючись з членами власної сім’ї або з іншими фермерами. Коло його діяльності, зазвичай, досить широке — це і власне робота, спрямована на вирощування рослин (сіяння, прополювання, поливання, збір урожаю тощо) або утримання тварин (годівля, випасання, доїння тощо) та інші функції. Часто фермер особисто бере участь в будівництві сільськогосподарських споруд, управляє технікою і виконує її дрібний ремонт, шукає ринок збуту своїй продукції, доставляє її на закупівельні пункти або безпосередньо торгує нею тощо. Йому доводиться бути «майстром на всі руки». Робота виконується як у виробничих приміщеннях (теплиця, корівник тощо), так і на свіжому повітрі, в будь-яку погоду.
Дана професія не потребує строгих вимог до освіти. Можна здобути середню спеціальну освіту за напрямом «Організація фермерського господарства», вищу або середню освіту з сільськогосподарських і біологічних спеціальностей. Але цілком можливо, що у людини, яка ніколи цьому спеціально не вчилася, але виросла у селі і з дитинства займалася с/г роботами, буде більше шансів на успіх, ніж в того, хто має вищу освіту відповідного профілю, але звик жити в місті і купувати всі продукти в супермаркетах. Фермер повинен володіти такими рисами, як висока працездатність, фізична сила і витривалість, уміння працювати навіть в несприятливих зовнішніх умовах (наприклад, у відкритому полі в негоду). Зрозуміло, йому потрібні знання і навики, що стосуються специфіки виробництва тієї сільськогосподарської продукції, якою він займається.
Відкриття фермерського господарства пов’язане з безліччю бюрократичної тяганини і тягне за собою чималі витрати, крупними витратами (на паливо і ремонт техніки, добрива або комбікорми, опалювання приміщень тощо), які насилу покриваються вартістю виробленої продукції.
Значна частина продуктів харчування до України імпортується, це виявляється вигіднішим, ніж вирощувати їх у нас. Успішна невелика ферма може забезпечити власникові дохід, який дорівнює півтора-двом рівням середньої зарплати в промисловості, проте і працювати фермерові доводиться не 8 годин в день з двома вихідними в тиждень, а практично постійно (зате на свіжому повітрі і без жодного начальства).
Кар’єрні перспективи фермера пов’язані з розширенням обсягів виробництва і збільшенням кількості зайнятих на ньому найманих працівників, постачанням своєї продукції (наприклад, у крупну торговельну мережу), інвестуванням в придбання засобів сільськогосподарського виробництва і будівництво відповідних об’єктів.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua