Меню Закрити

Флайт-менеджер

Загальна характеристика
Флайт-менеджер – фахівець, що займається плануванням і організаційним забезпеченням пасажирських і вантажних чартерних перевезень.
Якщо професія пілота існує в авіації з того моменту, як літаки почали підійматися в небо, то флайт-менеджер – відносно нова посада, що з’явилася в Росії на початку 1990-х років, коли авіакомпанії почали займатися самостійно комерційною діяльністю.
Однак лише наприкінці 1990-х обов’язки флайт-менеджерів були регламентовані нормативними документами. Так, наприклад, було уточнено, що флайт-менеджери не є членами екіпажу, але повинні бути застраховані, мати при собі необхідні документи, ідентифікаційну карту. Було дозволено включати флайт-менеджерів у завдання на політ.
Освіта
У вимогах до кваліфікації та професійної підготовки флайт-менеджера більшість авіапідприємств вказує необхідність вищого професійного (технічної або літної) освіти.
У програму навчання входять:
– обов’язковий мінімум правових знань;
– організаційне забезпечення польотів;
– основи авіаційної метеорології;
– особливості перевезення вантажів з вивченням засобів наземної механізації і пакетування;
– основи митного законодавства, митне оформлення і процедури при міжнародному перевезенні багажу, вантажів і пошти;
– види забезпечення рейсів і підготовка повітряного судна, розрахунок завантаження і центрування повітряного судна;
– ставки і збори в аеропортах, договір про наземне обслуговування;
– розрахунок собівартості рейсу;
– забезпечення авіаційної безпеки.
Впевнене володіння іноземними мовами, при наявності профільних знань, одразу робить кандидата цінним і бажаним співробітником будь-якої авіакомпанії.
Специфіка професії
Дві ключових риси визначають профпридатність кандидата – це комунікабельність і стресостійкість. Флайт-менеджеру доводиться спілкуватися не тільки з представниками замовника рейсу, але і з численними службами аеропортів, швидко й оперативно вирішувати задачі і проблеми, найчастіше нестандартні.
Від його знань, уміння аналізувати ситуацію, швидко знаходити оптимальне рішення, вибудовувати взаємини з людьми і різними службами багато в чому залежить ефективність чартерної роботи авіапідприємства.
Флайт-менеджер, що працює у сфері VIP-перевезень, насамперед, орієнтований на роботу із замовником рейсу і є представником компанії, що відслідковує абсолютно всі нюанси обслуговування, що консультує замовника з усіх питань, пов’язаних з виконанням чартеру. Так, якщо у пасажира виникає необхідність змінити маршрут, флайт-менеджер здійснює зв’язок з компанією з питань одержання дозволу на виконання чартерного рейсу, робить замовлення додаткового харчування, організує відпочинок екіпажу і координує всю діяльність, пов’язану з підготовкою і виконанням VIP-польотів.
Функціональні обов’язки
У деяких компаніях до обов’язків флайт-менеджера відносять роботу із попередньої підготовки рейсів:
– консультування при роботі з представниками державних, комерційних і громадських організацій з питань авіаційних перевезень;
– вибір організацій-партнерів, що надають послуги наземного обслуговування повітряних суден в аеропорту;
– участь у веденні бази оперативних даних із забезпечення рейсів в аеропортах.
Також флайт-менеджер займається розробкою заходів щодо підвищення ефективності рейсів, бере участь у післяполітних розборах, виявленні й аналізі недоліків діяльності компанії з виконання рейсу, у рекламних кампаніях, роботі комерційного відділу авіапідприємства.
Оплата праці
Як правило, флайт-менеджер одержує базовий оклад і додатковий бонус, розмір якого залежить від інтенсивності й ефективності його роботи.
Перспективи
Кар’єрні перспективи флайт-менеджера досить привабливі. Знання і досвід, отримані ним у процесі роботи, виводять його на топові позиції в комерційних службах авіакомпаній, у підрозділах, зайнятих розвитком перевезень, роботою з корпоративними клієнтами.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:ФЛАЙТ-МЕНЕДЖЕР | Proforientator.info

Коментарі закриті.