Меню Закрити

СТОМАТОЛОГ

Історія професії
Професія лікаря, який лікує зуби, існує з давніх часів. Ще у IV столітті до нашої ери були створені спеціальні щипці для видалення зубів. Зведення про хвороби зубів і їхнє лікування містяться у древніх єгипетських папірусах, китайських сувоях, працях великих давньогрецьких лікарів.
Ми можемо згадати яскравий приклад з історії держави Російської. Джерела зберегли той факт, що сам Петро Великий рятував своїх підданих від зубного болю, практикуючи видалення зубів.
Загальний опис професії
Терапевт проводить первинний прийом, ставить діагноз, лікує зуби, направляє на рентген, готує порожнину рота для протезування. Хірург – проводить щелепні операції, виправлення щелепних дефектів, видалення зубів. Ортопед-стоматолог займається протезуванням: встановленням коронок, мостів. Ортодонт займається проблемами прикусу.
Сучасні стоматологічні кабінети оснащені найновішим обладнанням: зручними кріслами, стоматологічними установками з турбінними бормашинами, що мають різні пристрої (вакуумні, лазерні, ультразвукові, оптичні) для багатьох необхідних маніпуляцій.
Людина, яка хоче присвятити себе лікарській діяльності, безперечно, повинна мати покликання до медицини. Чуйно і уважно ставитися до пацієнтів, вміти стримувати себе у різних ситуаціях, ввічливо поводитися із хворим, бути коректним і з великою витримкою реагувати на зауваження – ось основні принципи поведінки стоматолога.
Специфіка професії
Плюси професії
Високі зарплати, впевненість у завтрашньому дні, гарні перспективи.
Мінуси професії
Не вибирайте цю професію, якщо ви: надмірно вразливі, надто емоційні, маєте проблеми зі здоров’ям, не готові до багаторічного навчання.
Домінуючі види діяльності:
– огляд порожнини рота хворого (у тому числі й інструментальний), вислуховування скарг і формулювання висновків про передбачуваний діагноз і лікування;
– санація порожнини рота на основі огляду і скарг хворого, що включає лікування карієсу, видалення дефектів тканин зуба шляхом пломбування, видалення зубного каменю, лікування різних захворювань зубів і ясен;
– розшифровування рентгенологічних знімків;
– хірургічне видалення зубів і коренів (зубний хірург);
– здійснення процедури протезування зубів (зубний технік, протезист);
– здійснення корекції форми зубів і прикусу;
– проведення планових профілактичних оглядів (у дитячих садах, школах, поліклініках на різних підприємствах тощо) і при необхідності здійснення санації порожнини рота хворих;
– навчання навичкам гігієни порожнини рота і правильного догляду за зубами і яснами, надання рекомендацій з вибору зубної щітки, виду зубної пасти, використання зубної нитки і різних зубних еліксирів.
Риси, які забезпечують успішність виконання професійної діяльності:
Здібності:
– навички точної маніпуляції і спритність;
– високий рівень розвитку концентрації і стійкості уваги (здатність зосереджуватися на одному об’єкті при одночасному відволіканні від інших і утримувати на ньому увагу тривалий час, не відволікаючись);
– здатність тривалий час займатися монотонною роботою;
– здатність аналізувати ситуацію і, виходячи з цього, будувати плани подальшого лікування;
– гарний зір.
Особистісні риси, інтереси і схильності:
– терплячість;
– уважність;
– доброзичливість;
– емоційно-вольова урівноваженість;
– акуратність.
Місце роботи
– стоматологічні кабінети у поліклініках;
– стоматологічні відділення і кабінети в лікарнях;
– спеціалізовані стоматологічні поліклініки і лікарні;
– приватні стоматологічні клініки;
– стоматологічні кабінети в дитячих установах (дитячих садах, школах, коледжах тощо);
– дитячі оздоровчо-відпочинкові табори;
– санаторії і будинки відпочинку.
Кар’єра
Для стоматолога можливі три варіанти кар’єри. У першому випадку лікар росте професійно, формально залишаючись на одній посаді, підвищує кваліфікацію. З досвідом підвищується якість робіт, професійна репутація і доходи, формується своя клієнтська база. Другий шлях – просування адміністративними сходами: рядовий лікар, завідувач відділенням, заступник головного лікаря, головний лікар. Особливо підходить тим, хто працює в державних медичних установах. Третій варіант – наукова кар’єра. У цьому випадку освіта стоматолога не закінчується на ординатурі або інтернатурі. Молодий спеціаліст вступає до аспірантури, захищає кандидатську дисертацію. Через деякий час пише докторську. Вершина шляху – професура, власна кафедра, своя наукова школа та безліч відданих учнів.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Стоматолог | Proforientator.info

Коментарі закриті.