Меню Закрити

САДІВНИК

Садівник готує ґрунт, підбирає сорти рослин, висаджує квіти, чагарники, дерева. За рослинами потрібен постійний догляд – їх треба поливати, підживляти, збирати дозріле насіння, захищати від шкідників і хвороб, інколи навіть лікувати, якщо необхідно – вкривати на зиму. Садівник доглядає газони, при необхідності надає форму чагарникам і кронам дерев, розбиває клумби. За садами і парками доводиться стежити цілий рік. Робота частіше на відкритому повітрі, але може бути і в оранжереї, зимовому саду. Робочі місця є на різних підприємствах, що займаються озелененням міста, ботанічних садах, у фірмах, що спеціалізуються на озелененні і догляді за посадками, приватних садах.
Освоїти професію можна у спеціалізованих технікумах, вузах, на курсах. Садівник повинен мати знання з архітектурі, біології, хімії. Бути трішки художником, ботаніком, дендрологом (фахівцем з вирощування дерев), флористом. Садівником може стати лише той, хто любить все живе, виключно технічних знань тут недостатньо. Знадобляться і загальні, і спеціалізовані знання: які рослини будуть добре себе відчувати в тому або іншому кліматі, як готувати для них ґрунт, які рослини сумісні одна з одною, а які ні, і багато іншого. Для створення красивої і гармонійної композиції будуть корисними розвинена художня уява, добрий смак і уміння малювати. Освоювати професію варто людям, що мають міцну фізичну форму, любов до природи, бажання постійно навчатися. Протипоказами є алергія, астма, захворювання опорно-рухового апарату.
На сьогодні затребувана не лише професія садівника, але і суміжна спеціальність –ландшафтний дизайнер. Його діяльність ширша, ніж створення квіткових композицій і газонів, він визначає дизайн усього саду або ділянки – планує доріжки, альтанки, штучні водойми, басейни, фонтани, скульптурні споруди, продумує освітлення, проектує альпійські гірки. Доводиться також постійно спілкуватися із замовником. Садівник має бути в курсі робіт і висловлювати свої побажання, які дизайнер втілює у життя.
Маючи хорошу освіту, можна влаштуватися садівником у фірму або до приватної особи й отримувати непогану зарплатню.
Деякі крупні організації пропонують своїм співробітникам невеликий оклад плюс відсоток від замовлень.
Якщо садівник займається разовими замовленнями, то багато що залежить від об’єму і складності робіт. В перспективі можна стати затребуваним консультантом із спеціальних питань у солідній компанії (дендрологом, ландшафтним проектувальником, технологом) або «дорости» до високооплачуваного «вільного художника» з ландшафтного дизайну. Із досвідом і зростанням популярності гонорари майстра можуть стати вельми високими.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Садівник | Proforientator.info

Коментарі закриті.