Меню Закрити

САНТЕХНІК

Професія сантехніка має довгу історію. Перші сантехніки з’явилися ще в Давньому Римі. Попередники сучасних сантехніків будували й обслуговували водовідводи, фонтани та системи стоків Вічного міста. Складність і досконалість давніх конструкцій вражає інженерів дотепер.
Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без сантехніка. Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалювання – всі ці комунікації та їхнє безперебійне функціонування залежать від професійності сантехніка. Сантехнічні роботи – важливий етап у будівництві, адже від їхньої якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Сантехніки не лише проводять монтажні і установлювальні роботи нового сантехнічного устаткування. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а також заміна старого устаткування на нове.
Сантехнік виконує монтаж і ремонт систем опалення, водопостачання, каналізації та газопостачання. Встановлює та приєднує до трубопроводів різне сантехнічне устаткування – умивальники, мийки, раковини, ванни, унітази. Сантехнік також комплектує матеріали та вироби для налагодження санітарно-технічних систем і складає монтажні схеми. Монтує водопровід і каналізацію, насоси, парові котли, терморегулятори та інше обладнання. Крім цього, сантехнік перевіряє та регулює трубопровідні системи й апаратуру. Роботи проводяться як у приміщенні, так і на вулиці.
Робота сантехніка є дуже важкою фізично та має цілий перелік проти показів. Робота вимагає спостережливості, кмітливості та точності у діях. Через те, що працювати найчастіше доводиться в умовах нестачі освітлення, в приміщеннях, заповнених паром, до зору сантехніка висувають досить високі вимоги.
Слюсар-сантехнік також повинен мати добрий окомір, оскільки до його обов’язків входить розмічування місць кріплення обладнання та різні вимірювальні операції. У нього повинні бути добре розвинені дотик і координація, необхідні при затягуванні різьби та її перевірки. Також фахівець повинен мати добрий слух, щоб уміти визначати стан систем за звуком, нюх для визначення витікання газу і пам’ять на малюнки, щоб тримати в уяві облаштування всієї системи.
Сантехнікові також необхідні знання сантехнічних матеріалів, деталей, основ будівельної справи, облаштування опалювальних систем, систем очищення повітря та води. Серед необхідних для цієї роботи особистих рис слід зазначити зосередженість, увагу, акуратність і відповідальність.
Щоб працювати сантехніком, достатньо початкової фахової освіти, однак бажаною є середня фахова освіта. Навчатися можна в ПТУ й у технічних училищах. Продовжити здобуття освіти бажаючі можуть на будівельних факультетах різних технікумів і вишів. Навчитися сантехнічній майстерності також можна на курсах. Слід зазначити, що рівень освіти позначається і на зарплаті сантехніка. Без отримання додаткової професійної освіти кар’єрний ріст можливий лише до бригадира або техніка.
Зарплата сантехніка, який працює приватно, залежить від кількості замовлень. Такі фахівці користуються величезним попитом на ринку праці. Нещодавно журнал Forbes опублікував рейтинг найбільш затребуваних професій у США. Як виявилося, найбільш потрібними фахівцями виявилися сантехніки.
Слюсар-сантехнік може працювати на будівництвах, заводах, що випускають санітарно-технічне обладнання, житлово-експлуатаційних конторах, а також на кожному великому підприємстві та в установі чи приватно.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

2 Коментарі

  1. Сповіщення:Сантехнік | Proforientator.info

  2. Сповіщення:Сантехнік | Proforientator.info

Коментарі закриті.