Меню Закрити

Прес-аташе

Кожній організації потрібний грамотний піар, і мова йде не тільки про рекламу, на яку може не вистачити грошей. Саме для цього і потрібний прес-аташе – він організовує піар у ЗМІ важливих для організації заходів, стежить за тематичними публікаціями у пресі, налагоджує і підтримує постійні стосунки із журналістами, організовує важливі зустрічі, брифінги, презентації.
Споконвічно «аташе» називали співробітника молодшого дипломатичного рангу. Сьогодні у посольствах обов’язки прес-аташе може виконувати дипломат будь-якого рівня. У його завдання входить спілкування з пресою: надання офіційної інформації та висвітлення питань з боку представників ЗМІ.
Прес-секретар, прес-офіцер, прес-аташе – це всі різновиди однієї діяльності. Прес-аташе – це люди, що працюють у спортивних організаціях, прес-офіцери служать у внутрішніх органах, прес-секретарі – у міністерствах, організаціях, відомствах. Усі вони – як не називай посаду – забезпечують зв’язки зі ЗМІ, а також з PR-організаціями, інформаційними агентствами.
З одного боку, добре – від повсякденної рутини вже точно позбудешся завдяки різноманітності професії. Але ця різноманітність і є зворотною стороною медалі. Хороший прес-аташе не тільки повинен чудово знатися на своїй галузі, але й поєднувати навички менеджера, копірайтера, журналіста, вміти просувати свою організацію. Крім того, прес-аташе доводиться регулярно вислуховувати масу телефонних дзвінків, постійно надавати коментарі, відповідати на незліченну кількість запитань і давати пояснення із різного приводу. Так що, нервовим і дратівливим у професії не місце. Тут у нагоді стане розважливість, вміння усе планувати, швидка здатність навчатися, комунікабельність, організованість, оперативність, відповідальність, стресостійкість.
Ця професія дає хороші зв’язки в різних і, найголовніше, корисних колах і непоганий життєвий досвід.
Види діяльності:
• надання інформації ЗМІ;
• формування іміджу клієнта.
Місця роботи:
• PR- і рекламні агентства;
• посольства, різні адміністративні відомства;
• приватні підприємці.
Професійні навички:
• уміння вибудовувати позитивний імідж компанії або клієнта;
• знання PR-технологій;
• навички написання текстових матеріалів: статей, рекламних оголошень, прес-релізів.
Специфіка професії
До деякої міри творча професія, що припускає велику психологічну напругу, постійну роботу з людьми та ЗМІ. Ненормований графік роботи, високий рівень відповідальності. Затребуваність на ринку праці середня, заробітна плата вище середньої.
Необхідні риси
Професійні: знання ПК, інформації про свого роботодавця, специфіки журналістської діяльності.
Особистісні: комунікабельність, оперативність, відповідальність, стресостійкість.
Освіта
Оптимальним для хорошого прес-аташе буде поєднання двох освіт – профільної (тобто у тій сфері, у якій людина працює) і журналістської чи менеджерської. Але це в ідеалі. Одного з цих дипломів буде цілком достатньо.
Додаткові особливості
Сьогодні прес-аташе працюють на спортивні команди, політичні партії, фігури шоу-бізнесу. У цих сферах обов’язки прес-аташе пов’язані, насамперед, зі створенням потрібного іміджу та розкручуванням своїх «господарів». Невірні кроки, що викликають конфлікти з пресою, можуть спричинити крах талановитого виконавця або актора. Артисти роками працюють над своєю репутацією, і завдання грамотного прес-аташе – берегти її.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Прес-аташе | Proforientator.info

Коментарі закриті.