Меню Закрити

ПІЧНИК

На об’єктах будівельних і ремонтних організацій кладе печі, труби, вогнища різного призначення. Піч повинна бути економною щодо витрат палива, не займати багато місця, вписуватися в інтер’єр. Спорудження і обслуговування печі має бути дешевим, простим, зручним.
Особливості роботи
Готує розчини з глини. Облаштовує основу, кладе підмурівки з цегли під печі різних конструкцій. Кладе печі і кухонні плити без облицювання і з облицюванням, у металевих футлярах, з блоків. Оштукатурює печі, облицьовує їх кахлем. Встановлює, зміцнює або змінює пічні прилади. Обмуровує склепіння і под у водогрійних котлах. Виконує захисне внутрішнє облицювання топок. Ремонтує печі, вогнища, труби з доданням нової цегли. Оновлює облицювання, переобладнує печі на газове паливо. Встановлює кухонні металеві плити.
Повинен знати і вміти
– види основних матеріалів, що застосовуються при виконанні пічних робіт;
– вимоги до якості та властивостей матеріалів, що застосовуються при укладанні печей;
– підібрати конструкцію печі, каміна чи плити;
– конструкцію топки та димоходів;
– розрахунок розміру печі;
– якісні опоряджувальні матеріали;
– конструкцію печей, вогнищ різного призначення, топок;
– облаштування димарів, патрубків і перекидних рукавів;
– способи укладання підмурівок печей;
– ремонт печей та заміну пічних приладів.
Вимоги до професійної підготовки
Повинен мати гарну підготовку з фізики, хімії, математики, креслення, первинні трудові навички (столярні, слюсарні, будівельні). Знання теплотехніки, матеріалознавства, конструкцій печей і вогнищ. Володіння навичками укладання і розбирання печей, добирання за кольором кахлів, перевірки якості цегли і розчинів. Він повинен знати: правила техніки безпеки; прийоми передачі сигналів, команди кранівника вантажопідйомного крана; основні види і властивості природних і штучних будівельних матеріалів, розчинів; технологію зведення і монтажу частин будинку; призначення, будову, правила експлуатації інвентарю, інструментів, пристосувань застосовуваних при виконанні робіт із укладання і ремонту кам’яних конструкцій будинків і споруд.
Повинен уміти облаштовувати і розбирати різні види кладки, здійснювати у кам’яних будинках монтаж збірних елементів, роботи із закладання швів у збірних конструкціях, ремонтувати цегляні стіни і фундаменти.
Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця
Повинен мати фізичну силу і витривалість, гнучкість і рухливість тіла й особливо рук, розвинене почуття рівноваги, відсутність страху висоти; рухливість і координацію кистей і пальців рук, точний лінійний і об’ємний окомір, наочно-образне мислення, гарне кольоророзрізнення, творчу уяву, естетичний смак.
Медичні протипоказання
Робота протипоказана людям, що страждають захворюваннями серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, нервово-психічними розладами, що мають схильність до простудних захворювань та дефекти зору у вираженій стійкій формі.
Діапазон розрядів 2-5-й. Професію можна отримати безпосередньо на виробництві і в профтехучилищі.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:ПІЧНИК | Proforientator.info

Коментарі закриті.