Меню Закрити

ОПЕРАТОР КОТЕЛЬНІ

Особливості роботи:
Обслуговування водонагрівальних і парових котлів, що працюють на рідкому і газоподібному паливі або електриці.. Запалювання, запуск і зупинка котлів і живлення їх водою. Регулювання згорання палива. Спостереження за рівнем води в котлі, тиском пари і температурою води. Очищення пари і деаерація води. Запуск і зупинка насосів, двигунів, вентиляторів та інших допоміжних механізмів. Очищення арматури і приладів котлів, участь в ремонті.
Повинен знати:
Принцип роботи котлів; основні способи теплоізоляції котлів і паротрубопроводів; правила поводження з газом і устаткуванням, що знаходиться під напругою; призначення і умови вживання контрольно-вимірювальних приладів; пристрій і режими роботи устаткування тепломережевих бойлерних установок або паростанцій, причини несправностей в роботі котельних установок, порядок обліку тепла, що використовується.
Професійно важливі риси:
достатня гострота зору і слуху;
дисциплінованість;
здатність швидко приймати рішення в екстремальних ситуаціях;
уважність;
спостережливість;
зібраність, зосередженість.
Медичні протипокази:
Навчання і професійна діяльність за даною робочою професією має медичне обмеження для осіб, які страждають захворюваннями: серцево-судинної системи (порушення кровообігу, часті серцеві напади, гіпертонічні кризи) і опорно-рухового апарату (порушення рухових функцій); органів дихання (схильність до частих застудних захворювань); органів зору і слуху (зниження); нервової системи; алергічні захворювання, які викликаються компонентами палива/
Шляхи отримання професії:
Учбові центри і комбінати. Термін навчання – три місяці з обов’язковим стажуванням на виробництві протягом 2-3 тижнів.
Оператор котельні забезпечує безперебійну роботу водонагрівальних і парових котлів різних систем, що працюють на рідкому, газоподібному паливі і електриці. Виконує ручні і механізовані операції. Одночасно використовує автоматику безпеки різної складності та контрольно-вимірювальні прилади. Приступаючи до чергування, оператор котельні знайомиться із записами в робочому журналі, оглядає і перевіряє справність котлів, печей, аварійного освітлення, сигналізації, відходів газу, регулювальних пристроїв, контрольно-вимірювальних і живильних приладів.
В процесі роботи стежить за показами приладів, рівнем води, температурою пари. Регулює подачу і згорання палива, перемикає обслуговувані агрегати в схемах теплопроводів тощо. В разі виникнення звукового сигналу і загорання лампочки на пульті автоматики безпеки, що оповіщають про збої в роботі котельного устаткування, оператор оцінює ступінь аварійності обстановки і негайно приймає екстрені заходи – вручну припиняє подачу палива, перекриває кран на газопроводі до котла, вимикає котел від головного паропроводу тощо. Робота пов’язана з підвищеною можливістю виникнення аварійних ситуацій. Можливі несприятливий склад повітряного середовища (присутність газу, пари, мазуту), періодичні коливання температури повітря, шум від роботи компресорів і вентиляторів, протяги.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua