Ця професія є однією з найважливіших для м’ясопереробної галузі за сучасних умов.
Обвалювальник працює на м’ясопереробних підприємствах, проводить так звану обвалку туш і частин туш худоби всіх видів, тобто відділення м’яса від кісток.
Зміст робіт.
Вручну або на механічних пилках розділяє яловичі й свинячі туші на частині (отрубі). Відділяє м’язову, жирову і з’єднувальну тканину від кісток, зберігаючи отруб, по можливості, цілим і придатним для виробництва різних м’ясопродуктів. При обробленні свинних туш зрізає шпиг, готує окороки й інші частини туші шляхом надання їм відповідної форми. Проводить заточування і виправлення ножів, механічних пилок.
Повинен знати:
анатомічну будову туш; зчленування кісток скелета і розташування м’язової, жирової й з’єднувальної тканин; нормативи виходів обвалованого м’яса і шпига; правила заточування і виправлення ножів, користування захисними пристосуваннями.
Діапазон розрядів 4-5. Професію можна отримати безпосередньо на виробництві і в профтехучилищі.
Повинен уміти:
обвалювати частини туші одного виду худоби. Відокремлювати м’язову, жирову і сполучну тканини з грудної, крижневої кісток, обробляти свіже, охолоджене м’ясо – оброблене. Зрізувати сало із свинячих туш і напівпівтуш, одержувати та очищувати смалець й інші тваринні харчові жири. Обвалювати свинячі голови.
Професійно важливі риси
– уважність;
– акуратність;
– обережність;
– точність;
– пам’ять (тому що доводиться тримати в голові різноманітні відомості, наприклад, анатомічні);
– знання будов тварин, лінії зчленування кісток тощо.
Медичні протипокази
– інфекційні захворювання;
– нервові і психічні;
– алергія.
Шляхи здобуття професії
Коледж, на виробництві, а продовжити освіту можна в інститутах харчової промисловості.
Схожі професії
Жилувальник, різник м’ясопродуктів, технік-технолог з м’ясних і птахопродуктів, інженер-технолог м’яса і м’ясних продуктів.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua