Меню Закрити

ОББИВАЛЬНИК

1-й розряд
Завдання та обов’язки. Знімає оббивальний матеріал під час ремонту столярних виробів. Готує нелицьові оббивні матеріали (волос, вату тощо) для роботи. Готує клей. Оббиває тверді та напівм’які меблі під керівництвом оббивальника вищої кваліфікації.
Повинен знати: прийоми розбирання та знімання оббивного матеріалу з простих столярних виробів, основні види швів і обкантовок, призначення та умови застосування простих пристроїв і оббивних інструментів; найменування матеріалів для оббивних робіт.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт:
1. Кнопки та розетки ватні – виготовлення.
2. Меблі напівм’які – розбирання для переробки і ремонту.
2-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує прості та середньої складності оббивні роботи з оббивання твердих та напівм’яких меблів малоцінними матеріалами за кресленнями та ескізами. Розкроює оббивні матеріали за викрійками і шаблонами та зшиває їх на швейних машинах. Натягує дротяну сітку під пружинну основу з одночасним переплетінням. Настилає вату або інші матеріали під пружинну основу. Викреслює та виготовляє прості викрійки й шаблони. Усуває дефекти та фарбує оббивні матеріали.
Повинен знати: конструкцію простих твердих і напівм’яких меблів та інших столярних виробів, які підлягають оббиванню; правила розкрою оббивних матеріалів; сорти та призначення оббивних матеріалів; призначення та умови застосування універсальних і спеціальних пристроїв; принцип роботи швейних машин; прості види швів, строчок і обкантовок; способи усунення дефектів оббивних матеріалів; накладання непомітних латок, штукування тощо.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оббивальника 1 розряду – не менше 0,5 року.
Приклади робіт:
1. Двері – оббивання.
2. Кришки письмових столів – покриття дерматином і сукном.
3. Ліжка розкладні – оббивання парусиною.
4. Мішковина, міткаль, парусина, сукнорозкрій за шаблонами та викрійками – зшивання на машині прямим швом.
5. Пружини матраців, диванів і стільців – підбирання комплектів, установлення та кріплення до основи.
6. Рами для диванів та матраців – натягування парусини і оббивання.
7. Сидіння та спинки для стільців тверді і на волосі – оббивання.
8. Спинки, подушки сидінь автомобілів – оббивання простими недорогими матеріалами.
9. Табуретки круглі – оббивання.
10. Табуретки розкладні, качалки, шезлонги – оббивання парусиною або килимком.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи з оббивання твердих та напівм’яких меблів і простих та середньої складності оббивних робіт з оббивання м’яких меблів малоцінними матеріалами за кресленнями та ескізами. Ремонтує і реставрує м’які меблі, які покриті малоцінними матеріалами. Виготовляє драпіровки, занавіси, штори та портьєри на швейних машинах. Виконує розмічування і розкрій малоцінних оббивних матеріалів. Здійснює оббивне внутрішнє оброблення житлових, виробничих, музейних та інших приміщень. Виготовляє за кресленнями та ескізами складні викрійки, шаблони та трафарети. Підналагоджує швейні машини усіх систем.
Повинен знати: асортимент та будову м’яких меблів; способи внутрішнього оббивання; асортимент, властивості, якість та призначення різних оббивних матеріалів; будову універсальних і спеціальних пристроїв, оббивних інструментів; будову і способи підналагодження швейних машин; способи усунення дефектів на оббивних матеріалах.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві.
Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оббивальника 2 розряду – не менше 1 року.
Приклади робіт.
1. Автомобілі легкові, вантажні та автобуси – оббивне внутрішнє оброблення кабін машин і сидінь.
2. Вагони пасажирські тверді, відкриті та купейні, багажні поштові й міжобласні – внутрішнє оббивання.
3. Валки пружинні, покриті шкірою – виготовлення.
4. Дивани й кушетки прямі, матраци пружинні – оббивання малоцінним матеріалом нових та ремонт старих.
5. Крісла та стільці з волосяною набивкою напівм’які – оббивання спинки і сидінь шкірою.
6. Кушетки з волосяною набивкою для амбулаторій – оббивання шкірою.
7. Міхи повітродувні (ковальські) – виготовлення із прогумованої тканини.
8. Пружини матраців, диванів і стільців – перев’язування шпагатом, осадка і заправка.
9. Футляри для годинників, вимірювальних скоб, готовалень, ювелірних та інших виробів – оббивання або обклеювання.
10. Ширми – оббивання малоцінними матеріалами.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує складні оббивні роботи з виготовлення та оббивання за кресленнями та ескізами художніх м’яких меблів і оброблення приміщень цінними матеріалами – шкірою, плюшем, атласом. Ремонтує і реставрує м’які меблі, покриті цінними матеріалами. Виконує розкрій цінних оббивних матеріалів за кресленнями та ескізами. Налагоджує швейні машини усіх систем. Підбирає малюнки, візерунки та тон оббивних матеріалів. Визначає сорти, властивості і якість оббивних матеріалів та їх придатність для виконуваної роботи.
Повинен знати: типи, стилі та конструкції художніх меблів; способи виготовлення шаблонів та викройок для складного оббивання; основи геометричних побудов; способи та прийоми виконання оббивальних художніх робіт за кресленнями та ескізами; будову й способи налагодження швейних машин різних типів.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оббивальника 3 розряду – не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні оббивні роботи з виготовлення та оббивання м’яких меблів різних стилів за кресленнями, малюнками та ескізами. Оббиває і ремонтує меблі складної конфігурації усіх епох. Виконує зовнішнє та внутрішнє оббивання – обклеювання найбільш цінними синтетичними матеріалами.
Повинен знати: типи, стилі та конструкції особливо складних художніх меблів; способи зовнішнього і внутрішнього оббивання – обклеювання особливо складних м’яких меблів; техніку розкрою і шиття драпіровок різних стилів та особливо складних занавісів чохлів на підкладці.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оббивальника 4 розряду – не менше 1 року.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua