З того часу як Інтернет став невід’ємною частиною бізнесу, а розробка web-сайтів набула виробничих масштабів, виникла необхідність в Інтернет-фахівцях. Минув час веб-майстрів одинаків. Тепер над створенням сайтів працює ціла низка розробників: web-програмісти, web-дизайнери, html-верстальники.
А очолює їх менеджер Інтернет-проекту.
Такий фахівець керує створенням сайту від моменту появи ідеї до її втілення в Інтернеті. Він готує концепцію майбутнього сайту, розробляє його структуру, продумує інформаційну складову (контент). Підраховує терміни виконання та затрати усіх ресурсів. І тут важливо зуміти спрогнозувати розвиток подій на кілька кроків уперед. Адже на практиці трапляється багато несподіванок: хворіють люди або виходить із ладу устаткування. Крім цього, менеджер Інтернет-проекту пише (технічні завдання) ТЗ для розробників, дизайнерів і програмістів, стежить за перебігом виконання робіт.
Специфіка професії:
Плюси професії:
• Затребуваність на ринку праці;
• Можливість виявити відповідальність і самостійність;
• Здобуття досвіду в організаційній і управлінській сфері;
• Одержання знань з найрізноманітніших сфер: планування та бюджетування проекту, вирішення кадрових питань, web-маркетинг, PR, юзабіліті, реклама та багато іншого.
Мінуси професії:
• Потрібно розуміти мову замовника та правильно перекладати її програмістам. В іншому випадку клієнт одержить зовсім не те, що хотів.
• Якщо ТЗ складене з недоробками або припускає двояке тлумачення, то вже на стадії реалізації буде витрачена величезна кількість ресурсів, щоб це ліквідувати.
• За зрив термінів здачі проекту та будь-які інші проблеми проекту відповідає менеджер проекту.
Місце роботи:
в Інтернет-компаніях і організаціях, які мають спеціальний відділ зі створення та підтримки сайтів.
Особисті риси:
Люди, які працюють на цій посаді, є універсальними фахівцями. Часто їм доводиться вирішувати найрізноманітніші маркетингові та технічні питання. Тому потрібно бути широко ерудованою людиною, постійно вчитися та поповнювати свої знання. Не зашкодить і здоровий професійний скептицизм. Скрізь потрібно шукати шляхи поліпшення того, що, на перший погляд, і так чудово. Потрібно не боятися брати на себе відповідальність і вміти відстоювати свою думку.
Кар’єра та зарплата:
Керівник IT-відділу, керівник відділу Інтернет-проектів (якщо такий є у фірмі), комерційний директор web-компанії. При відповідній підготовці він може знайти себе у будь-якій сфері, з якою йому доводилося стикатися у процесі роботи.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua
Сповіщення:МЕНЕДЖЕР Інтернет-проектів | Proforientator.info