Маклер в перекладі з німецької – посередник при укладанні угод та операцій на фондових, товарних і валютних біржах; ділок, що надає які-небудь посередницькі послуги за плату. Також маклер може працювати на страховому ринку, на ринку нерухомості. Маклера на ринку нерухомості ще називають ріелтором.
Посадові обов’язки
Професія маклера з’явилася в Україні разом з першими біржами. У багатьох випадках робота маклера полягає в тому, що він реєструє операції між брокерами і стежить при цьому за строгим дотриманням всіх правил при укладанні даної угоди. При цьому мається на увазі, що торгівля відбувається «з голосу», тобто брокери голосом подають заявки на купівлю або продаж. При цьому маклер повинен безпосередньо бачити обох брокерів, і при підтвердженні ними операції, реєструє її. При цьому маклер є безпосереднім представником біржі.
Технологія укладання операцій не є якоюсь стандартною процедурою і може на різних біржах проходити по-різному. Проте, роль маклера залишається дуже важливою навіть в електронних системах торгівлі. Так, на Українській Біржі в торговельній системі брокери можуть подавати заявки як «з голосу», так і з допомогою комп’ютера. При цьому маклер не лише реєструє операції «з голосу», але і бере участь у врегулюванні спірних ситуацій, що неминуче виникають внаслідок різних помилок. Тут необхідно відзначити, що від рішень маклера може багато що залежати. Реєструючи або відхиляючи ту або іншу операцію, маклер практично розпоряджається сумами в десятки, а то і сотні тисяч доларів (на західних біржах мова може йти про мільйони доларів), і тут дуже важливо слідувати правилам біржових торгів і не допуститися помилки.
Тому справжній маклер повинен володіти хорошими нервами. Від його ділових якостей залежить нормальний хід торгів і, відповідно, робота всієї біржі. Але навіть відмінні професійні якості не допоможуть уникнути конфліктних ситуацій, і постійні суперечки брокерів з маклерами – звичайна ситуація для вітчизняних бірж.
Кваліфікаційні вимоги
До маклера не пред’являють жорстких вимог відносно освіти, але наявність вищої освіти може дати додаткові переваги для подальшого кар’єрного зростання. Маклер має бути впевненим користувачем ПК, мати навики ведення переговорів, уміння переконувати. Маклер повинен володіти такими якостями як комунікабельність, відповідальність, стресостійкість, терпіння, швидкість реакції.
Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua