Меню Закрити

Лейбл-менеджер

Загальна характеристика професії
Фахівець, який за професійними ознаками може бути віднесений до бренд-менеджера, але в сфері такої специфічної індустрії, як шоу-бізнес.
Посадові обов’язки
• пошук нових імен;
• курирування репертуару артиста;
• підписання контрактів;
• розробка стратегій позиціонування і менеджмент артистів;
• розробка маркетингу-плану;
• планування і випуск продукції;
• проведення тендера серед дистрибуторів і продаж ліцензії;
• просування артистів лейбла;
• прогнозування тенденцій розвитку музичного ринку;
• ліцензування російської і західної музики;
• створення корпоративних збірників для брендів і тематичних збірників компанії;
• розробка стратегії співробітництва з російськими і закордонними партнерами;
• планування і проведення промо-заходів, релізів.
До кола основних обов’язків лейбл-менеджера входить пошук нових імен, адміністрування репертуару артиста, підписання контрактів, розробка стратегій просування та менеджмент артистів, розробка маркетинг-плану, планування та випуск продукції, проведення тендера серед дистриб’юторів і продаж ліцензії. А також просування артистів лейблу, прогнозування тенденцій розвитку музичного ринку, ліцензування музики, створення корпоративних збірників для брендів і тематичних збірників компанії, розробка стратегії співробітництва з закордонними партнерами, планування та проведення промо-заходів.
Ідеальним кандидатом на таку позицію є претендент з освітою маркетолога, який має яскраве, креативне і в той же час системне мислення. Бажано вільне володіння англійською мовою. Кандидат повинен уміти вести переговори та мати знання в галузі авторського права. Одним з основних вимог є глибока музична ерудиція. Музика повинна бути поруч з такою людиною протягом усього її життя. Вона повинна любити та розуміти музику, інакше коефіцієнт її корисної дії в компанії буде дуже низьким.
Кваліфікаційні вимоги
Вища освіта за фахом «Маркетинг», «Менеджмент».
Звукозаписні компанії вибудовують свої стратегії, спираючись на різні схеми ведення бізнесу і різні способи просування своєї продукції. Для багатьох з них характерно брендування окремих напрямків своєї діяльності. Класична, електронна, поп- або рок-музика стають лейблами компаній, що працюють у шоу-бізнесі. Вони можуть бути порівняні з торговельними марками, звичними для інших індустрій, а людина, що очолює окремо узятий лейбл і курирує всі процеси, що відбуваються з ним, може бути професійно співвіднесений із бренд-менеджером. Але в рамках такої специфічної індустрії, як шоу-бізнес, позиція одержала назву лейбл-менеджер.
За словами Олега Нестерова, що очолює звукозаписну компанію «Снегірі-Музика», людина, що займає посаду лейбл-менеджера, «є останньою відповідальною особою за всю роботу лейбла. За родом діяльності йому необхідно сполучати функції маркетолога і бренд-менеджера, а, крім того, він повинен бути глибоко «у темі» музичного напрямку свого лейбла».
Вимоги до кандидата:
Ідеальним кандидатом на дану позицію є претендент з освітою маркетолога, що володіє яскравим, креативним і в той же час системним мисленням. Бажано вільне володіння англійською мовою. Кандидат повинен уміти вести переговори і мати знання в області авторського права.
Одним з основних вимог є глибока музична ерудиція. «Музика повинна бути поруч з такою людиною протягом усього його життя, – відзначив Олег Нестеров. – Він повинен любити і розуміти музику, інакше коефіцієнт його корисної дії в компанії буде дуже низьким».
На даний момент на ринку можна спостерігати тенденцію досить високого попиту на дану позицію при недоліку кваліфікованих фахівців. Одна з основних причин сформованої ситуації – відсутність гарної школи, що готувала б подібного роду кадри. «Нашому шоу-бізнесові 10 років, – говорить Олег Нестеров, – і в більшості його галузей у нас поки немає гарних фахівців. Дуже багато хто працює з натхнення, але професіоналізму явно не вистачає. У зв’язку з відсутністю освітньої бази, багато чому доводиться учити і передавати свої знання вже під час спільної роботи».

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua