Меню Закрити

Колорист

Колорист – укладач кольору, фахівець зі змішування барвників, підбору кольорової гами. Від лат. color – фарба, колір.
Особливості професії
Колорист – професія різнопланова. У деяких галузях вона вимагає від майстра освіти технолога. Це залежить й від особливостей виробництва та виконуваних функцій.
Наприклад, технолог-колорист може сам займатися розробкою нових кольорів і рецептури змішування барвників. Колористові-виконавцю достатньо користуватися вже існуючими технологічними картами та рецептурами.
На текстильних підприємствах. Технолог-колорист займається колористичним оформленням тканин. Він розробляє варіанти малюнків і колірних рішень, аналізує концентрацію кожного барвника, стежить, щоб кожен вибраний відтнок витримувався в процесі виробництва.
На шкіряних підприємствах. Керуючись технологічними картами та рецептурами, колорист змішує барвники, робить пробне фарбування зразків шкіри. Коли досягнута відповідність зразку, передає отриману суміш у виробництво.
У целюлозно-паперовій промисловості колорист займається фарбуванням паперової маси. У своєму розпорядженні він має колірні зразки. Змішуючи різні барвники, підбираючи концентрацію, він домагається потрібного відтінку. Замінює концентрацію кожного барвника, щоб керуватися формулою для подальшої роботи. Потім він контролює колір готового паперу.
Забарвленням волосся займається колорист-перукар.
У друкарні. Як і при виробництві паперу, колорист отримує у своє розпорядження зразок – оригінал-макет майбутнього виробу, розроблений на комп’ютері. Звіряючись з оригіналом, колорист розробляє співвідношення фарб, регулює їхню концентрацію. Перед запуском друку тиражу робить пробні відбитки.
На підприємствах з авторемонту колорист (колорист-маляр) займається фарбуванням автомобілів. Клієнт вибирає в картотеці зразків потрібний колір, і колорист, змішуючи фарби, підбирає потрібний відтінок.
На автомобільних заводах колорист, підібравши колір, передає отриману суміш до фарбувального цеху.
Виробництво фарби. Тут колорист також керується еталоном, розраховує кількість основного та додаткових барвників для підгонки кольору для запуску у виробництво.
Важливі якості
Гарне колірний зір, методичність.
При алергії на фарбу така робота протипоказана.
Знання та навички
Колорист повинен знати властивості барвників, методи змішування барвників та розрахунку їх співвідношення, знати норми витрати барвників і розріджувачів.
Де вчать
Освіту технолога можна отримати в технікумі відповідної галузі. В інших випадках достатньо початкової професійної освіти.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua