Меню Закрити

Колектор

Колектор повинен не просто стягнути борг, а запропонувати людині різні економічні шляхи вирішення проблеми, тобто стати для нього якимось фінансовим консультантом. Саме тому для даних фахівців такими важливими є комунікабельність, знання законодавства та психологічна стійкість.
Загальний опис
На сьогодні неповернення кредитів зустрічається досить часто. Боротися з цим явищем покликані колектори – фахівці зі стягнення заборгованості або професійні збирачі боргів (від англ. Collect – «збирати»). Раніше на посаду колектора досить часто залучалися колишні співробітники силових відомств, а також військові в запасі. Ставка була на досить агресивній процедурі стягнення боргу. Сьогодні ж головний обов’язок колектора – не просто стягнути борг, а запропонувати людині різні економічні шляхи вирішення проблеми, тобто стати для нього якимось фінансовим консультантом.
Колектор повинен допомогти боржнику розібратися у схемі виплат, спланувати бюджет і схему погашення боргу, знайти варіанти здійснення регулярних виплат для погашення заборгованості.
Тому основна вимога до кандидатів – наявність вищої освіти: економічної, фінансової або юридичної. Однак нерідко можна зустріти колектора, що має диплом педагога чи психолога.
На думку експертів кадрового ринку, навіть якщо кандидат не має вищої освіти, але проявляє чудові комунікативні навички та глибоке знання психології, він також може претендувати на цю позицію.
Функціональні обов’язки
Робота колектора –це, насамперед, спілкування з клієнтами, які прострочили погашення заборгованості (інформування, ведення переговорів про сплату боргу; консультування клієнтів з питань виникнення / погашення боргу; розрахунок простроченої заборгованості, вирішення конфліктних ситуацій).
До основних обов’язків колектора входять:

  • Реалізація процедур, що входять у процес збору простроченої заборгованості в суворій відповідності з встановленими тимчасовими рамками і наявною політикою компанії по роботі з боржниками;
  • Подальший розвиток наявного алгоритму роботи з простроченою заборгованістю;
  • Розрахунок простроченої заборгованості для передачі справ до суду;
  • Підготовка звітів по клієнтах-боржниках;
  • Консультування клієнтів, а також колег з питань збору простроченої заборгованості.

Навички
Професія колектора з’явилася не так давно, тому ніхто не очікує побачити фахівця з багаторічним досвідом роботи у цій сфері. Однак певні побажання до кандидата є. Затребувані кандидати з досвідом роботи у фінансовій, банківській, юридичній сфері або ті, що мають досвід, безпосередньо пов’язаний зі збором проблемної заборгованості. Крім того, необхідно знання законодавства, пов’язаного зі збором боргів, а також знання принципів бухгалтерського обліку. Також потрібно володіти комп’ютерними знаннями, уміти працювати з базами даних, адже у колекторів є доступ до баз даних банків, страхових компаній, центрального адресного бюро, організацій комунального господарства, міської телефонної мережі, бюро кредитних історій.
Якщо компанія-роботодавець – міжнародна, то кандидат повинен володіти англійською мовою на рівні Intermediate.
Додаткові вимоги: мобільність, готовність до відряджень, вміння працювати в команді.
Кандидат на посаду колектора також повинен володіти хорошими комунікативними навичками – бути гнучким, але одночасно твердим, ставити чіткі цілі та наполегливо домагатися результатів, знати людську психологію.
Плюси і мінуси
З одного боку, посада колектора передбачає спілкування з людьми, плідний обмін досвідом в команді, певну творчу складову. Незважаючи на те, що колектори спілкуються з клієнтами за заздалегідь прописаним сценаріями, кожна людина і кожна ситуація унікальні. Це динамічна робота, що припускає виїзд на зустрічі на територію клієнта, в тому числі в регіони.
Колектори постійно навчаються, переймають цінний практичний досвід у своїх колег і набувають життєво-корисних навичок, що передбачають роботу з людьми.
З іншого боку, нерідко «боржники» відчувають себе загнаними у кут: час іде, набігають штрафи за прострочення виплат. Саме колектору доводиться стримувати сльози, образи і навіть погрози клієнтів, тому робота даних фахівців носить стресовий характер.
Оплата праці
Крім фіксованого заробітної плати, що складає приблизно 1000 y.о., колектори отримують преміальні від заборгованостей, зібраних за їхньої участі (від 5% до 35%).
Перспективи
Можливий кар’єрний ріст по даному напрямку – стати керівником одного з відділів: soft-collection (стягнення заборгованості на ранній стадії – від 30 до 90 днів від дня її виникнення), hard-collection (стягнення заборгованості на пізній стадії – понад 90 днів), юридичного або очолити колекторських службу.
Крім того, працюючи колектором, людина розширює свій світогляд, набуває великого практичного досвіду спілкування з людьми, знання кредитних продуктів та юридичних аспектів. Отримані знання та навички дозволяють працевлаштуватися у багатьох сфери – продовжити роботу в банку з безпосередньо банківськими продуктами або перейти в інший сектор, наприклад, у продаж.
До недавнього часу банки охоче роздавали кредити, а аналітики передбачали подальше зростання прострочених платежів. Отже, роботи у колекторів тільки додається.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua