Меню Закрити

Квітникар

КозоваЗавдання та обов’язки
Виконує не дуже складні земляні роботи. Розсіює добрива, проводить маркірування і нарізування борозен. Готує насіння і садивний матеріал.
Улаштовує клумби, рабатки, бордюри тощо. Сіє, підсіває, закладає насіння руками, садить, підсаджує, висаджує, розкладає в ямки та борозни цибулини, бульби, розсаду тощо. Пікірує розсаду квіткових культур у ящики на стелажах.
Здійснює механізоване поливання рослин. Препарує цибулини гіацинтів.
Висаджує на пророщування бульбоцибулинні рослини. Розмножує лілеї лусочками, цибулинками і бульбочками.
Доглядає за квітковими рослинами з допомогою простих інструментів і пристроїв. Натягує дріт на підпори.
Живцює хризантеми, герань та інші квітникові культури. Виконує формувальне стриження і обрізування килимових квітників та бордюрів, пасинкування і прищипування квіткових рослин. Підв’язує до кілків і сіток гілки квіткових рослин.
Викопує жоржини та інші бульбочкові, а також цибулинні квіткові рослини. Відбирає насінники однорічних квітів (левконії, айстри тощо). Зрізує й сортує квіти з урахуванням вимог стандартів, підраховує, складає букети, зв’язує і пакує їх.
Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: агротехнічні правила догляду за рослинами; способи висівання насіння і висаджування розсади; норми і час поливання рослин; способи садіння і пересаджування рослин; види, особливості добрив і дезінфікуючих речовин, способи їх застосування; правила обробітку ґрунту і виконання підготовчих робіт для садіння рослин; температурні режими в парниках, теплицях і оранжереях; засоби для запобігання захворюванням рослин; способи боротьби із хворобами рослин; правила користування садово-городнім інструментом та інвентарем; правила викопування квіткових рослин і виймання їх з ґрунту; способи затінення оранжерей;
способи планування площ під рейки або під шаблон; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією квітникаря 2 розряду – не менше 1 року.

Приклади робіт
1. Планування під рейку або під шаблон квітників, бордюрів.
2. Складання букетів квітів.
3. Садіння та вирощування жоржин, кал.
4. Навантаження і розвантаження квітів.
5. Сортування за розмірами, садіння, викопування цибулин і бульбоцибулин
квіткових рослин.
6. Підготовка до садіння, сортування, підрахунок, відпускання, пакування
та транспортування садивного матеріалу (бульбочок, цибулин, квіткової
розсади тощо).
7. Натягування на парниках і в утепленому ґрунті синтетичної плівки.
8. Приготування розчинів, емульсії.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Квітникар | Proforientator.info

Коментарі закриті.